Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO + VIDEO: Na benefičním koncertě pro hospic se vybralo téměř osm tisíc korun. Poprvé zahrálo nové cembalo

 
čtvrtek, 9. února 2017, 11:10

Na dobrou věc mohli včera v podvečer přispět návštěvníci dobročinného koncertu v jihlavské základní umělecké škole (ZUŠ). Hrálo a zpívalo se pro podporu lůžkového hospice. Ze vstupného se vybralo 7419 korun.

Úvodního slova se chopila ředitelka jihlavské ZUŠ Dana Fučíková, slovo pak předala člence výboru spolku Mezi stromy - lůžkový hospic pro Vysočinu Ludmile Novotné. Ta celý projekt představila. V závěru jí byla předána kasička s téměř 7500 korun.

Na koncertě se představili učitelé a absolventi ZUŠ. Na programu bylo celkem třináct skladeb zvučných autorů, z těch českých lze jmenovat například Antonína Dvořáka nebo Bedřicha Smetanu. Učitelé a absolventi hráli na klavír, housle, lední roh, flétnu nebo třeba violoncello.

Velkou premiéru mělo nové cembalo, které si jihlavská ZUŠ pořídila teprve nedávno. Petr Sobotka, který na něm zahrál celkem tři skladby, po skončení koncertu zájemcům předvedl, na jakém principu vlastně takové cembalo funguje.

Podívejte se, jak to na koncertě vypadalo. 

 
 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama