Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

V Jihlavě budou k vidění repliky korunovačních klenotů. Od února v Hotelu Gustav Mahler

 
pátek, 6. ledna 2017, 12:57

Na jedinečnou výstavu zve od února do dubna jihlavský Hotel Gustav Mahler. Zájemci zde uvidí mistrovské repliky českých korunovačních klenotů. Výstava se bude konat u příležitosti výročí 670 let od korunovace Karla IV. českým králem. Lidé v Jihlavě tak budou mít lidé jedinečnou šanci vidět korunovační klenoty na dosah a bez dlouhých front.

Exponáty ve speciální vitríně doplní zajímavosti a perličky z jejich mnohasetleté historie opředené různými legendami. Rozšířený koncept výstavy se zaměří na jednu z nejdůležitějších postav české i evropské historie – krále a císaře Karla IV.

Výstava ale nebude jen o mistrovských replikách. Lidé na ní uvidí i velké množství exponátů, které souvisí se středověkem. K vidění budou třeba kopie zbraní, volné repliky oděvů a obuvi nebo 3D modely. Expozici doplní interaktivní prvky pro nejmenší návštěvníky.

Autorem zdařilých replik korunovačních klenotů je jeden z nejlepších českých a evropských zlatníků, legenda mezi šperkaři Jiří Urban, který je autorem šperků například pro anglickou královnu Alžbětu II., pro papeže Jana Pavla II. nebo repliky císařské koruny Svaté říše římské, aktuálně také repliky cášské koruny. Spoluautory replik jsou také špičkoví slovenští šperkaři manželé Cepkovi. Detaily postupů výroby zachycuje doprovodné video.

Vstup na výstavu je z Křížové ulice kolem hotelové recepce a restaurace rovně do Galerie v Křížové chodbě. Organizované skupiny nad 15 osob je třeba ohlásit telefonicky. Pro skupiny nad 20 osob je možné objednat komentovanou prohlídku, a to 2x denně před otevírací dobou v 8.45 a před zavírací dobou ve všední dny v 16.15.

Dospělí za vstupné zaplatí 100 korun, senioři a vysokoškoláci 70 korun. Studenti středních škol 50 korun, žáci základních škol 50 korun a ti nejmenší z mateřských škol 20 korun.

Zhlédnout výstavu bude možné denně kromě pondělí, a to ve všední dny od 9.30 do 16.30. V sobotu a v neděli od 10 do 16 hodin.

Výstava bude zahájena 9. února a potrvá do 2. dubna.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto www.hrad.cz

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna