Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Živý betlém v Měříně nabídl příběh o narození Ježíše Krista. Přišly tři tisíce diváků

 
neděle, 25. prosince 2016, 10:06

Téměř tři tisíce lidí na Štědrý den sledovaly na prostranství u kostela v Měříně na Žďársku tradiční biblický příběh o narození Ježíše Krista. Představení se uskutečnilo už potřinácté. S více než sedmi desítkami amatérských herců účinkovali také dva velbloudi, dva koně, holoubek, ovce a oslík. Stádo oveček hlídal spolu s pastýři ovčácký pes. Ježíška v kolébce představovala půlroční holčička. Diváky provázel dějem vypravěč.

Představení sledovalo možná o něco méně diváků než loni, kdy však o Vánocích panovalo lepší počasí. Podle Terezy Motyčkové z pořádajícího spolku Rybníkáři a přátelé pravděpodobně hlavně přespolní diváci měli obavy z hrozící ledovky na silnicích.

„Letos jsme jako každoročně opět přepsali scénář. Od loňska nám výrazně přibylo mladých a nadšených herců. Děti chodí od mala s rodiči a nakonec skončí v představení taky. Ještě víc lidí, kteří nejsou přímo vidět, se podílelo na organizaci a přípravách,“ řekla ČTK Motyčková.

Představení doprovodila autorská hudba místního muzikanta a skladatele Petra Koženého, který připravil nové písně například pro Josefa a Marii, archanděla Gabriela, krále Baltazara či Herodova vojáka. Představitelka Ježíška vyjádřila svou nespokojenost s tím, že nemohla z jesliček dobře sledovat průběh představení, hlasitým brekem. Ustal až poté, kdy jí ostatní herci upravili výhled.

Diváci sledovali představení na mobilních tribunách. Jejich počet je stejný jako loni, nové by se podle Motyčkové už nikam nevešly. „Scéna stojí na stejném místě, máme ale nové kulisy,“ dodala Motyčková. Diváci letos nedostali od účinkujících žádný upomínkový předmět, organizátoři prý šetří na jubilejní 15. ročník.

Náklady na oblíbenou akci se podle Motyčkové se zájmem diváků zvyšují, letos dosáhly přibližně 250 tisíc korun. Spolek, který v Měříně připravuje i maškarní průvody, sportovní turnaje a další společenské akce, je uhradí z dobrovolného vstupného, z příspěvků sponzorů a dotací městyse a Kraje Vysočina. „Měřínský živý betlém patří k největším podobným akcím v republice,“ je přesvědčená Motyčková.

Napsal(a) ČTK | Foto Facebook: Měřínský živý betlém

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...