Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Horácké divadlo Jihlava uvede jako první v republice rodinný muzikál O Perníčkovi

čtvrtek, 31. května 2018, 08:31Kultura
 

Osmou premiérou této divadelní sezony bude v Horáckém divadle Jihlava pohádkový muzikál O Perníčkovi. Hru britského dramatika Davida Wooda uvede jihlavské divadlo v české premiéře 10. června v 15:00, informovala mluvčí divadla Mirka Kvíčalová....

 

V jihlavském parku Gustava Mahlera zazní slavné melodie z kriminálek

středa, 30. května 2018, 10:28Kultura
 

Policisté na Vysočině se připojí ke Dni Policie České republiky. Konkrétně si tuto událost připomenou promenádním koncertem ve čtvrtek 7. června od 14:30. Na něj je zvána také veřejnost.

 

KULTURNÍ TIPY: Markéta Procházková, Michal Nesvatba a netradiční divadlo s Gabrielou Filippi

úterý, 29. května 2018, 08:23Kultura
 

Poslední květnový a zároveň první červnový týden bude zajímavý hlavně díky akcím pro děti, které si v pátek 1. června určitě užijí svůj velký den. V tomto týdnu budeme mít také divadelní zážitky nebo nás může potěšit vystoupení jihlavské zpěvačky...

 

Kontejner na náměstí i zpěvačka Lenka Dusilová. To bude letošní Tanec Praha v Jihlavě

pondělí, 28. května 2018, 13:57Kultura
 

Měsíc červen bude pro jihlavský DIOD již po čtvrté ve znamení největšího českého tanečního festivalu Tanec Praha, jehož jihlavskou regionální část zmíněné divadlo otevřených dveří produkuje. Letošní kolekce inscenací splní jeden velký sen –...

 

Jihlavská Brána Matky Boží zve na letní výstavu. Přivede děti i dospělé do světa her

pátek, 25. května 2018, 11:09Kultura
 

Na jihlavské Bráně Matky Boží se chystá nová letní výstava. Nachystaná bude od 1. června. Děti i dospělí si tam budou moci pohrát, a to s exponáty z truhlářské dílny Vlastivědného muzea v Šumperku. Přístupná bude až do 16 září.

 

Nadace dnes v Havlíčkově Brodě udělí Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017

čtvrtek, 24. května 2018, 10:23KulturaSpolečnostHavlíčkobrodsko
 

Nadace Český literární fond dnes v Havlíčkově Brodě udělí novinářskou Cenu Karla Havlíčka Borovského za rok 2017. Dva mladí profesionálové získají od zástupců města a Kraje Vysočina Novinářské křepelky, ceny pro novináře do 33 let. Porota udělí...

 

Soutěž o vstupenky na představení Léčivého divadla

TRAILER TÝDNE: Legendární Predátor se vrátí

čtvrtek, 24. května 2018, 08:20Kultura
 

U této upoutávky není třeba mnoha slov. Snad jen, že na nový sci-fi thriller o legendárním predátorovi se budeme těšit do září. Dál se na to podívejte sami. Co prozradí první oficiální upoutávka?

 

Historii pohádkové Telče připomene nová výstava, která bude od léta ve věži

úterý, 22. května 2018, 14:43Kultura
 

Novinkou letošního léta v Telči bude výstava mapující vývoj města, která vzniká v čerstvě opravené věži svatého Ducha. Dokončena bude do července, řekl novinářům starosta Roman Fabeš. Připravovaná rekonstrukce telčského zámku nebude mít na...

 

KULTURNÍ TIPY: Olympic, koncert Campanuly, O5 a Radeček nebo například Jakub Děkan

úterý, 22. května 2018, 08:26Kultura
 

Opět jsou tu tipy, které vám poradí, kam v tomto týdnu na Vysočině vyrazit za kulturou. Na své si přijdou příznivci kvalitní hudby, také divadla mají co nabídnout. Blíží se Den dětí, proto v nabídce nezapomínáme ani na ty nejmenší.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Tři pětiny Čechů jsou pro, aby manželství bylo i pro homosexuály

Zhruba tři pětiny lidí v Česku jsou pro, aby manželství mohli uzavírat také gayové a lesbické ženy. Proti se naopak staví třetina Čechů a Češek. Postoje se podle vzdělání příliš neliší. Podpora klesá s rostoucím věkem. Odpůrci nad podporovateli převládají jen mezi muži nad 45 let. Průměrný výsledek trojice průzkumů na tiskové konferenci k pokračování kampaně Jsme fér! představil sociolog Daniel Prokop.

Žena bude mít po více jak padesáti letech šanci zjistit, kdo je její otec. Rozhodl o tom Ústavní soud

Ústavní soud dal šestapadesátileté ženě novou šanci ověřit, kdo je jejím otcem. Okresní soud v Písku musí projednat její žalobu na určení otcovství. Původně řízení zastavil s vysvětlením, že justice už spor jednou řešila v 60. letech, a existuje proto takzvaná překážka věci rozsouzené. Žena ale poukazovala například na to, že v 60. letech justice neprovedla krevní test a že nyní by bylo možné využít spolehlivý test DNA.

Facebook zavřel manipulativní účty skrytě napojené na Rusko

Firma Facebook odstranila několik stovek stránek, účtů a skupin napojených na Rusko, které se na sociálních sítích facebook a instagram pod skrytou identitou dopouštěly manipulací. Společnost to dnes oznámila na svých webových stránkách. Zrušené účty byly podle jejího vyjádření skrytě napojeny na ruskou státní propagandistickou agenturu Sputnik.