Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kultura

Kulturní akce uspořádaná rychle a bez formulářů? Takovou možnost nabízí jihlavská radnice

středa, 12. června 2019, 16:34Kultura
 

Jihlava přichází se zajímavou nabídkou, která se týká organizování nejrůznějších kulturních akcí. Město totiž zpřístupní veřejný prostor a usnadní pořadatelům konání malých a komunitních kulturních akcí. Rychle a bez nutnosti vyplňovat různé...

 

V Jihlavě se pod širým nebem rozezní slavné melodie z kriminálek

pondělí, 10. června 2019, 14:15Kultura
 

Pokud máte ve svých kalendářích volno v úterý 18. června ve 14:30, pak si určitě nenechte ujít již tradiční promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky. Zazní na něm třeba známé melodie z policejních i kriminálních seriálů.

 

Jihlavská Brána Matky Boží na čas ubytovala Krysáky se svými kamarády

úterý, 4. června 2019, 18:48Kultura
 

Hlavně rodiny s dětmi bude zajímat nová výstava na Bráně Matky Boží v Jihlavě. Až do 8. září se tam ubytovala dvojice Krysáků se svými dvěma kamarády.

 

Lidem se opět otevře parkán Brány Matky Boží. Nabídne deskové hry a dětem pohádky

čtvrtek, 30. května 2019, 08:52Kultura
 

První červen se blíží, a to znamená, že se veřejnosti opět otevře parkán u Brány Matky Boží. A také tento rok bude mít dětem i dospělým určitě co nabídnout.

 

Nachystejte klobouky! Jihlava už tento pátek zažije další Busking

pondělí, 27. května 2019, 17:27Kultura
 

Krajská Jihlava se po roce zase otevře všem formám umění. V pátek 31. května ulice města totiž oživí další ročník akce s názvem Busking. Od 14 do 17 hodin budou ulice mezi Masarykovým náměstím a autobusovým nádražím otevřené všem umělcům, bez...

 

Alšova jihočeská galerie zve na výstavy a muzejní noc

neděle, 19. května 2019, 18:51Kultura
 

Podivuhodné stroje a vynálezy… Téma, jež bude provázet výstavní sezónu v Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni, pobočce Alšovy jihočeské galerie, které se nachází v bývalém zámeckém pivovaru bechyňského zámku. I letos se návštěvníci mohou těšit...

 

Jihlavská radnice opět láká na výstavu trofejí. Na dotazy zodpoví přítomní myslivci

pátek, 17. května 2019, 15:45Kultura
 

V těchto dnech je na jihlavské radnici opět k vidění výstava trofejí. Na místě jich je dohromady kolem 500 kusů. Pro zvídavé návštěvníky jsou na místě přítomní myslivci.

 

Léto na Vysočině zpestří především hudební festivaly. Přijede Tata Bojs nebo Bára Poláková

úterý, 14. května 2019, 08:50Z krajeKulturaSpolečnost
 

Letní kulturní akce na Vysočině budou především hudební. Své pevné místo v hlavní turistické sezoně mají už 37 let původně folkové Prázdniny v Telči. Po čtyřiatřicáté se budou konat Folkové prázdniny v Náměšti nad Oslavou. Vážnou hudbu nabídne...

 

Třeboň v květnu opět ožije Mezinárodním festivalem animovaných filmů Anifilm

neděle, 5. května 2019, 18:41Kultura
 

Letošní Mezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM proběhne od 7. do 12. května a pro své návštěvníky a hosty opět připravil programy naplněné tou nejlepší animovanou tvorbou z celého světa.

 

RECENZE: To nejlepší nakonec. Avengers: Endgame několikrát právem roztleskali plný sál diváků

neděle, 28. dubna 2019, 18:53Kultura
 

Čtvrtek 25. dubna byl hodně dlouho nejočekávanějším dnem všech komiksových fanoušků a nadšenců do superhrdinů. A dočkali se. Do kina míří poslední Avengers s podtitulem Endgame. A je opravdu o co stát.

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.