Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Za požár v bytě může cigareta

 
středa, 15. dubna 2015, 11:40

V úterý krátce po osmé hodině ranní vyjeli havlíčkobrodští hasiči k požáru v bytovce v Mírovce na Havlíčkobrodsku. Pomáhali jim jejich dobrovolní kolegové z Přibyslavi, Mírovky a jednotka podnikových hasičů z Čepra a.s. Šlapanov.

Jak uvedla tisková mluvčí Petra Musilová, do bytu museli hasiči násilně vniknout a kvůli silnému zakouření zasahovat v dýchací technice. Známky plamenného hoření v bytě hasiči nenalezli. Za pomoci přirozené a přetlakové ventilace byt odvětrali.

Nejprve se zasahujícím hasičům jevila jako nejpravděpodobnější příčina vzniku požáru technická závada na některém z kuchyňských spotřebičů. Následné vyšetřování však odhalilo, že požár vznikl díky nedbalosti, kdy majitelé bytu do odpadkového koše v kuchyni vysypali popelník s nedostatečně uhašenými nedopalky.

Při události nebyl nikdo zraněn. Škoda se vyšplhala na 100 tisíc korun. Hasiči svým zásahem uchránili majetek za dva miliony korun.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Nejstarší občankou Jihlavy je Helena...