Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Nejprve kradl, pak chtěl vraždit

 
úterý, 24. března 2015, 10:38

Již třetí případ vraždy v tomto roce řeší krajští kriminalisté. Vyrušený zloděj se rozhodl usmrtit majitelku vykradeného domu. Té se i přes svůj vysoký věk podařilo utéct.

Vše se stalo ve středu 18. března půl hodiny před půlnocí uvnitř rodinného domku v jedné z městských částí Jihlavy. Muž vnikl do rodinného domu, ve kterém bydlela osmdesátiletá seniorka. Ve spíži nejdříve odcizil různé potraviny, které si odnesl ven z domu. Pak se znovu vrátil a chtěl ukrást potraviny z mrazáku, v tom ho však přistihla majitelka. Ve snaze zabránit možnému trestnímu oznámení se pokusil ženu usmrtit. Seniorka, které se však podařilo vysmeknout, utekla k sousedům a odtud přivolali pomoc.

Policisté pachatele na místě zadrželi. Žena utrpěla kromě zrnění také velký psychický šok, proto musela být několik dnů hospitalizována v nemocnici.  

Jak uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková, v pátek 20. března zahájil vyšetřovatel trestní stíhání dvaačtyřicetiletého muže z Jihlavy. „Obvinil ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu a z přečinů porušování domovní svobody a krádeže,“ informovala Čírtková. V případě prokázání viny hrozí muži trest odnětí svobody v trvání patnácti až dvaceti let, případně trest výjimečný.

Vyšetřovatel současně podal podnět k vypracování návrhu na vzetí muže do vazby. Státní zástupce po provedení všech nezbytných procesních úkonů podnětu vyhověl a podal návrh na mužovo vazební stíhání. Okresní soud návrh akceptoval a rozhodl o vazbě. Policisté muže eskortovali do vazební věznice v Brně.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna