Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté na dálnici odhalili dvě Moldavanky bez povolení. Obě musí do konce srpna opustit EU

 
středa, 21. srpna 2019, 12:04

Policisté z vysočinského odboru cizinecké policie kontrolovali v pátek 17. srpna na 89. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno linkový autobus s moldavskou registrační značkou. Cestovala s ním i žena, která již nemá platné povolení k pobytu v EU. Podobný případ se stal i v neděli 18. srpna, kdy odhalili druhou Moldavanku bez povolení. Ta cestovala dodávkou.

Páteční kontrola na dálnici proběhla před 13. hodinou. „Policisté zkontrolovali doklady všem přepravovaným osobám se zaměřením zejména na kontrolu oprávněnosti k jejich pobytu na území členských států Evropské unie. Mezi kontrolovanými cestujícími byla dvacetiletá cizinka, u které kontrolou dokladů policisté zjistili, že překročila oprávnění k pobytu v zemích Evropské unie o 177 dnů a její pobyt je tedy nezákonný. Cizinku  státní příslušnici Moldavské republiky  policisté zajistili a převezli k provedení procesních úkonů souvisejících se správním řízení o správním vyhoštění,“ popsala první případ Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Dvacetiletá Moldavanka obdržela rozhodnutí o správním vyhoštění na šest měsíců a dostala výjezdní příkaz, který ji ukládá, aby do konce srpna opustila území Evropské unie.

Dobu překročila o 142 dní 

V neděli 18. srpna kolem půl dvanácté kontrolovala hlídka cizinecké policie na dálničním odpočívadle na 96. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno dodávku značky Mercedes Benz Sprinter s moldavskou registrační značkou. Policisté zkontrolovali přepravované osoby a u dvaatřicetileté cestující zjistili, že dobu určenou k pobytu na území zemí Evropské unie překročila o 142 dnů.  

„Také tato státní příslušnice Moldavské republiky byla zajištěna a v rámci provedeného správního řízení byla vyhoštěna na šest měsíců s tím, že musí nejpozději do konce srpna opustit území Evropské unie. Na kontroly legálnosti pobytu cizinců na území České republiky se policisté odboru cizinecké policie zaměřují denně v rámci běžného výkonu služby nebo při mimořádných kontrolních akcích,“ doplnila policejní mluvčí.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Sedmnáctiletý chlapec se asi nemohl dočkat řidičáku, usedl proto za...

úterý, 20. srpna 2019, 18:45

Policisté prováděli v neděli 18. srpna v Dobroníně kontroly řidičů. Zastavili také osobní auto značky Peugeot. Překvapením bylo,...

Opilému řidiči, který u Čenkova usmrtil dva mladé lidi, hrozí...

úterý, 20. srpna 2019, 14:24

Policie dnes obvinila pětadvacetiletého řidiče kvůli nedělní tragické nehodě, při které na Jihlavsku zemřeli dva mladíci. Muž,...

Změna v jihlavské MHD: Letní jízdní řády budou platit až do 13. září....

úterý, 20. srpna 2019, 08:34

Dopravní podnik města Jihlavy musí z provozních důvodů prodloužit platnost letních jízdních řádů. Cestující se jimi budou řídit...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.