Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Sedmnáctiletý chlapec se asi nemohl dočkat řidičáku, usedl proto za volant. Chytili ho policisté

 
úterý, 20. srpna 2019, 18:45

Policisté prováděli v neděli 18. srpna v Dobroníně kontroly řidičů. Zastavili také osobní auto značky Peugeot. Překvapením bylo, když zjistili, že jeho řidiči je teprve sedmnáct let.

Kontrola proběhla kolem 17. hodiny. „Policisté zjistili, že řidičem je sedmnáctiletý mladík, který ještě nemá řidičský průkaz. Dechová zkouška u něho byla negativní. V další jízdě již chlapec nesměl pokračovat. Mladík je podezřelý ze spáchání přestupku na úseku dopravy, který policisté oznámení k projednání příslušnému správnímu odboru,“ popsala Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Dále policisté zjistili majitele vozidla. Automobil svěřil chlapci dvacetiletý muž, ačkoliv věděl, že řidičský průkaz mladík nevlastní. Dopustil se tak přestupku.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Opilému řidiči, který u Čenkova usmrtil dva mladé lidi, hrozí...

úterý, 20. srpna 2019, 14:24

Policie dnes obvinila pětadvacetiletého řidiče kvůli nedělní tragické nehodě, při které na Jihlavsku zemřeli dva mladíci. Muž,...

Změna v jihlavské MHD: Letní jízdní řády budou platit až do 13. září....

úterý, 20. srpna 2019, 08:34

Dopravní podnik města Jihlavy musí z provozních důvodů prodloužit platnost letních jízdních řádů. Cestující se jimi budou řídit...

Policie honila mladého řidiče z Jihlavy. Při zastavení byl agresivní...

pondělí, 19. srpna 2019, 17:17

S pouty na rukou skončil v neděli 18. srpna sedmadvacetiletý řidič na Polensku. Řídil totiž opilý a v momentě, kdy ho chtěla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.