Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na rezervě návěsu po D1 cestoval cizinec bez dokladů. Ukázalo se, že je z Afghánistánu

 
pondělí, 19. srpna 2019, 10:04, aktualizováno 19. srpna 2019, 11:25

Policisté odboru cizinecké policie na Vysočině během uplynulého čtvrtka 15. srpna v podvečerních hodinách vysláni na parkoviště na 137. kilometr dálnice D1 ve směru na Prahu, aby si převzali cizince bez dokladů. Ten cestoval na rezervě návěsu.

„Příslušníci Celní správy České republiky, Celního úřadu pro Kraj Vysočina, kontrolovali na parkovišti u dálnice D1 nákladní vozidlo Volvo s návěsem se srbskou registrační značkou. Při důkladné kontrole zjistili, že na rezervě návěsu je ukrytá neznámá osoba. Proto byl na místo byla vyslána hlídka cizinecké policie. Policisté zjistili, že se jedná o muže bez platného cestovního dokladu a bez platného povolení k pobytu,“ informovala o případu Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Uvedeného cizince policisté zajistili a k provedení nezbytných úkonů souvisejících se zjištěním jeho totožnosti ho převezli do policejní cely.  Cizinec policistům poskytl údaje ke své totožnosti a policisté v databázích a informačních systémech následně zjistili, že se jedná o dvacetiletého státního příslušníka Afghánistánu, který se naposledy objevil v evidenci na území Bulharska.

Dublinské řízení 

S cizincem proto policisté zahájili takzvané „Dublinské řízení“, neboť existuje důvodné podezření, že se jedná o cizince, který je již žadatelem o mezinárodní ochranu v jiné zemi. Pokud se potvrdí uvedené podezření, bude předán do země, ve které o mezinárodní ochranu požádal,“ doplnila mluvčí policistů.

Druhý den policisté za účasti tlumočníka s cizincem sepsali protokol o podání vysvětlení.  V pátek večer by cizinec eskortován do záchytného zařízení pro cizince Vyšní Lhoty.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Celní správa pro Kraj Vysočina
 


 

Kam dál?

Sedm lidí se zranilo během nehody u Markvartic. Na místě musel...

neděle, 18. srpna 2019, 20:35

Záchranné složky dnes v podvečer zaměstnala další vážná nehoda. Stala se v katastru Markvartic na Třebíčsku, střetla se zde dvě...

Aktualizováno 18. srpna 2019, 20:10

Tragická nehoda u Čenkova. Opilý řidič srazil v noci dva osmnáctileté...

neděle, 18. srpna 2019, 08:21

V noci ze soboty na neděli došlo u Čenkova na Jihlavsku k tragické dopravní nehodě, která si vyžádala dva životy. Řidič osobního...

Znovu sehrál roli alkohol. Cyklista narazil do zastaveného auta a...

neděle, 18. srpna 2019, 14:05

Fakt, že situace s alkoholem na českých silnicích není ideální, není překvapením. Tentokrát v Havlíčkově Brodě selhal...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.