Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U Moravských Budějovic nevybral smyk a auto skončilo na střeše. Řidič byl se zraněním hospitalizován

 
neděle, 28. července 2019, 18:17

Do cíle své cesty nedorazil dvaatřicetiletý řidič, který při průjezdu zatáčky u Moravských Budějovic nevyrovnal smyk a jeho auto se následně převrátilo na střechu. Řidič byl se svými zraněními letecky transportován do nemocnice.

Dopravní nehoda se stala v sobotu 27. července po třetí hodině odpoledne v katastru Moravských Budějovic. Dvaatřicetiletý řidič vozidla Toyota dostal při projíždění zatáčky smyk, který nevyrovnal, a vyjel mimo komunikaci, kde se automobil převrátil na střechu.

„Řidič utrpěl zranění a byl zdravotnickou záchrannou službou letecky transportován do jihlavské nemocnice,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová. U řidiče provedenou dechovou zkouškou požití alkoholu vyloučili. Na vozidle vznikla škoda přibližně padesát tisíc korun.

Místo dopravní nehody policisté ohledali a zadokumentovali. Dopravní nehodu policisté dále šetří.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna | Zdroj Policie ČR
 


 

Kam dál?

V Hosově hořel včelín, vznikla škoda za 200 tisíc korun

neděle, 28. července 2019, 15:15

K netypickému požáru vyjížděli jihlavští hasiči v sobotu dopoledne. Museli zasahovat u požáru včelína v Hosově u Jihlavy, který...

Vandal v Jihlavě poškodil zaparkovanou Fabii. Převrátil na ni tři...

sobota, 27. července 2019, 19:36

Policisté pátrají po vandalovi, který v krajské Jihlavě poškodil zaparkované vozidlo. Zvolil poměrně netradiční způsob – na auto...

Kraj zadává studie na obchvaty Chotěboře a Nového Města na Moravě

sobota, 27. července 2019, 16:56

Viditelnou stavební fázi obchvatů na silnicích II. tříd v Kraji Vysočina veřejnost zaznamená obvykle až v okamžiku, kdy začne...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.