Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Policisté v Jihlavě na ulici pomáhali opilé patnáctileté slečně, která nebyla schopna „dýchnout“. Skončila v nemocnici

 
pátek, 19. července 2019, 19:14

Opilá patnáctiletá dívka v Jihlavě ve čtvrtek 18. července zaměstnala záchranné složky. Kvůli svému stavu ani nebyla schopna policistům „dýchnout“ a skončila v nemocnici.

Oznámení o zmíněné slečně přijali policisté včera před osmou hodinou večer.

„Dívka se nacházela v Jihlavě na ulici, kam pro ni vzhledem k jejímu stavu jela zdravotnická záchranná služba. Opilá mladistvá byla odvezena do nemocnice, kde byla hospitalizována. Dívka nebyla schopna provedení dechové zkoušky, provedeným rozborem u ní byla zjištěna hodnota přes dvě a půl promile alkoholu. Policisté provedli šetření a zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podání alkoholu dítěti,“ popsala podrobnosti Jana Kroutilová, mluvčí policistů.

Případ policisté prověřují a zjišťují, kdo požití alkoholu nezletilé umožnil. Za trestný čin podání alkoholu dítěti lze uložit trest odnětí svobody až na jeden rok.

„Policisté by chtěli v souvislosti s tímto případem opět apelovat na rodiče, aby věnovali dětem patřičnou pozornost. Je nutné, aby měli přehled o aktivitách, kterými se jejich dítě ve svém volném čase zabývá. Rodiče by měli vždy vědět, jakým způsobem, s kým a kde jejich dítě tráví volný čas. Dospívající mládež je mnohdy bez dohledu dospělé osoby se svými vrstevníky a může se stát, že budou chtít vyzkoušet něco, o čem vědí, že je to zakázané. To ale s sebou samozřejmě nese riziko, že se děti dostanou do situací, které pro ně mohou být nebezpečné nebo přímo ohrožující jejich život a zdraví,“ varuje Kroutilová.

Vzájemné „hecování" 

Upřesňuje, že mezi tyto situace patří experimentování s alkoholem, cigaretami a nezřídka také s drogami, nejčastěji s marihuanou, které je ještě posíleno zvláště ve skupině vrstevníků, kteří se mezi sebou vzájemně „hecují". Alkohol a jiné návykové látky ale mají na organismus dítěte nevypočitatelné účinky.

„Může tak lehce dojít k intoxikaci, ztrátě vědomí nebo k jinému ohrožení zdraví i života dítěte. Hrozí také riziko, že při případných zdravotních komplikacích jednotlivce ostatní vrstevníci na vzniklou situaci nezareagují adekvátně, ať už z důvodu neznalosti nebo strachu z odhalení, a dítěti ohroženému na zdraví se tak nemusí dostat včasné lékařské péče. Je nutné, aby rodiče i na takovou situaci dospívající děti připravili a poučili je, jak mají postupovat, a zdůraznili jim, proč je v těchto případech důležité nezříci se vlastní zodpovědnosti,“ vysvětluje závěrem mluvčí policistů.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Řidič ve Fabii boural a narazil do dopravní značky. Policii nadýchal...

pátek, 19. července 2019, 13:07

To, že alkohol za volant nepatří, si asi nemyslí čtyřiačtyřicetiletý řidič Škoda Fabia, který ve středu 17. července kolem třetí...

Porucha na bojleru v kotelně domu ve Stříteži způsobila požár za 100...

pátek, 19. července 2019, 08:50

Hned čtyři jednotky hasičů musely vyjíždět ve čtvrtek 18. července před 18. hodinou do Stříteže na Jihlavsku. Hořelo tam v...

Motorkář vyjel mimo silnici a narazil do hromady dřeva. Na místě svým...

pátek, 19. července 2019, 07:05

Tragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek večer na Třebíčsku. Při projíždění zatáčky mezi Svatoslaví a Radošovem narazil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.