Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na technoparty u Meziříčka je 1500 lidí, stížnosti na hluk zatím nejsou

 
sobota, 25. května 2019, 12:17

Kolem 1500 lidí je od pátku na technoparty u Meziříčka na Třebíčsku. Na místo přijeli asi 400 auty. Stížnosti na hluk nejsou, technoparty je na soukromém pozemku. Akce potrvá do 26. května, policie ji monitoruje. Jde o pravidelnou akci, v minulosti tam byly problémy s hlukem i s tím, že lidé parkovali tam, kde neměli.

Technoparty je na soukromém pozemku v lokalitě Skalákův mlýn mezi obcemi Krasonice a Meziříčko. Na místě jsou policisté pořádkové, dopravní i cizinecké policie, protože přijelo hodně lidí ze zahraničí.

„Hudební produkce byla v únosné normě, žádné stížnosti na hluk jsme z okolních obcí nepřijali, žádné narušení veřejného pořádku neevidujeme. Děláme dohled, zastavujeme a kontrolujeme řidiče, aby nepožívali alkoholické nápoje a omamné a psychotropní látky. Prioritou je, aby nám tam nejezdili řidiči pod vlivem,“ řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policie komunikuje s hlavním pořadatelem. Měli schůzku před akcí i znovu večer. Největší problém je podle mluvčí případné rušení nočního klidu. V minulých letech dostávala policie stížnosti od občanů na hluk a od řidičů, že silnice je neprůjezdná. „Byla na ní zaparkovaná auta a technaři tam různě posedávali, proto se několikátý rok připravují tato bezpečnostní opatření,“ podotkla Čírtková.

Policisté místo i okolí monitorovali celou noc. Starají se o to, aby silnice zůstala průjezdná. Plocha, kde mají technaři stany a kde parkují, jsou louky přilehlé k silnici, která spojuje Krasonice a Meziříčko. Policie také dohlíží na to, aby účastníci technoparty nestanovali na soukromých pozemcích jiných lidí.

Foto Junior | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Ze zahrady rodinného domu v Telči zmizelo naštípané dřevo. Zloděj...

pátek, 24. května 2019, 17:55

Krádež naštípaného dřeva nyní vyšetřují jihlavští policisté. Došlo k ní v přesně nezjištěné době v období od konce dubna doteď.

Pro těžce zraněného motorkáře letěl vrtulník. Svědkové nehody,...

pátek, 24. května 2019, 12:54

K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 23. května kolem půl dvanácté. Stala se na silnici II/405 mezi obcemi Krahulov a Okříšky...

Policisté zastavili ženu, která ignorovala „stopku“. Vyšel jí...

čtvrtek, 23. května 2019, 12:54

Na velké problémy si zadělala třiatřicetiletá žena, kterou ve středu 22. května v Třebíči na ulici Sucheniova zastavili...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dětské fixy: Každé třetí propadly kvůli nežádoucím látkám

Zatímco děti mívají z malování fixy čirou radost, rodiče často děsí, z jakých povrchů bude potřeba jejich výtvory následně odstraňovat. Výrobci přitom většinou zdůrazňují, že čáry po jejich popisovačích lze z textilu snadno odstranit. Spotřebitelský časopis dTest nechal prověřit kvalitu 18 balení fixů pro děti. Zjišťoval, jak snadno je lze vyprat a jak jsou na tom s obsahem rizikových chemikálií.

VIDEO: Česká policie pomáhá už devátým rokem v Bosně a Hercegovině

Policejní potápěči devátým rokem pomáhají při obnově Bosny a Hercegoviny. Díky jejich vysoké profesionalitě a odbornosti se postupně daří čistit koryta bosenských řek od nevybuchlé munice, která je pozůstatkem války v devadesátých letech minulého století.

FOTO: Okupanti u viaduktu mířili na lidi samopaly, psala před jedenapadesáti lety Jihočeská Pravda

Sovětské tanky v ulicích Českých Budějovic, vojáci Německé demokratické republiky a strach na každém rohu. Tak to vypadalo, na den přesně, před jedenapadesáti lety v Budějcích na místech, kterými dnes bezpečně projdeme. Redaktoři a ostatní pracovníci ČTK naposledy informovali veřejnost o aktuálním dění právě 22. srpna roku 1968. V tento den skončila svobodná zpravodajská činnost ČTK.