Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na technoparty u Meziříčka je 1500 lidí, stížnosti na hluk zatím nejsou

 
sobota, 25. května 2019, 12:17

Kolem 1500 lidí je od pátku na technoparty u Meziříčka na Třebíčsku. Na místo přijeli asi 400 auty. Stížnosti na hluk nejsou, technoparty je na soukromém pozemku. Akce potrvá do 26. května, policie ji monitoruje. Jde o pravidelnou akci, v minulosti tam byly problémy s hlukem i s tím, že lidé parkovali tam, kde neměli.

Technoparty je na soukromém pozemku v lokalitě Skalákův mlýn mezi obcemi Krasonice a Meziříčko. Na místě jsou policisté pořádkové, dopravní i cizinecké policie, protože přijelo hodně lidí ze zahraničí.

„Hudební produkce byla v únosné normě, žádné stížnosti na hluk jsme z okolních obcí nepřijali, žádné narušení veřejného pořádku neevidujeme. Děláme dohled, zastavujeme a kontrolujeme řidiče, aby nepožívali alkoholické nápoje a omamné a psychotropní látky. Prioritou je, aby nám tam nejezdili řidiči pod vlivem,“ řekla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Policie komunikuje s hlavním pořadatelem. Měli schůzku před akcí i znovu večer. Největší problém je podle mluvčí případné rušení nočního klidu. V minulých letech dostávala policie stížnosti od občanů na hluk a od řidičů, že silnice je neprůjezdná. „Byla na ní zaparkovaná auta a technaři tam různě posedávali, proto se několikátý rok připravují tato bezpečnostní opatření,“ podotkla Čírtková.

Policisté místo i okolí monitorovali celou noc. Starají se o to, aby silnice zůstala průjezdná. Plocha, kde mají technaři stany a kde parkují, jsou louky přilehlé k silnici, která spojuje Krasonice a Meziříčko. Policie také dohlíží na to, aby účastníci technoparty nestanovali na soukromých pozemcích jiných lidí.

Foto Junior | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Ze zahrady rodinného domu v Telči zmizelo naštípané dřevo. Zloděj...

pátek, 24. května 2019, 17:55

Krádež naštípaného dřeva nyní vyšetřují jihlavští policisté. Došlo k ní v přesně nezjištěné době v období od konce dubna doteď.

Pro těžce zraněného motorkáře letěl vrtulník. Svědkové nehody,...

pátek, 24. května 2019, 12:54

K vážné dopravní nehodě došlo ve čtvrtek 23. května kolem půl dvanácté. Stala se na silnici II/405 mezi obcemi Krahulov a Okříšky...

Policisté zastavili ženu, která ignorovala „stopku“. Vyšel jí...

čtvrtek, 23. května 2019, 12:54

Na velké problémy si zadělala třiatřicetiletá žena, kterou ve středu 22. května v Třebíči na ulici Sucheniova zastavili...

Kvůli nehodě nejezdí vlaky na Třebíčsku. Zranil se cestující v...

čtvrtek, 23. května 2019, 10:26

Střet osobního vlaku s autem dnes před 9. hodinou zastavil provoz na železnici mezi Náměští nad Oslavou a Kralicemi nad Oslavou...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na Jindřichohradecku pobíhá puma. Lidé by měli být opatrní při pohybu v lese

Kriminalisté z Jindřichova Hradce prověřují aktuální oznámení očitých svědků o výskytu kočkovité šelmy v oblasti mezi obcemi Velký Ratmírov a Deštná. Policisté zatím pracují s informací, že by se mohlo jednat o dospělý kus pumy americké, která má hnědou barvu, krátkou srst a dlouhý ocas zakončený tmavou srstí.

Ministerstvo navrhuje zálohované výživné do 15 až 25 procent průměrné mzdy

Ministerstvo práce navrhuje, aby stát dětem neplatičů alimentů měsíčně posílal do 15 až 25 procent průměrné mzdy v ČR podle jejich věku. O zálohované výživné jako o novou dávku by se dalo žádat poté, co peníze na potomky nedorazí za dva měsíce. Podmínkou by ale bylo, že rodič sám už začal po dlužníkovi výživné vymáhat v exekuci či u soudu. Vyplacené dávky by po neplatiči vymáhal pak stát. Návrh zákona o zálohovaném výživném zveřejnila na svém webu vláda. Vymahatelnost má posílit chystaná novela občanského zákoníku, která počítá se zabavováním zbrojních či pilotních průkazů i s postoupením pohledávek.

V sobotu se přiženou bouřky a kroupy. V platnosti je výstraha s vysokým stupněm nebezpečí

Meteorologové vydali výstrahu před silnými bouřkami. Doprovázet by je měly kroupy a vítr, který může dosahovat rychlosti 90 kilometrů v hodině. Hrozí lámání stromů a výpadky v dodávkách elektřiny. Bouřkám bude předcházet vedro, odpolední teploty v sobotu překročí na většině území 31 stupňů Celsia.