Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Než aby narazil do auta stojícího na přejezdu, zpřelámal řidič Avie závory a pokračoval v jízdě dál

 
pátek, 22. února 2019, 12:55

Ke kuriózní nehodě došlo ve středu na železničním přejezdu ve Světlé nad Sázavou. Řidič nákladního vozu zde prorazil obě sklopené závory, aby se vyhnul střetu s jiným vozidlem. Po tomto incidentu však nezastavil, naopak pokračoval v jízdě dál. Po jeho vypátrání byla hmotná škoda vyčíslena na 35 tisíc korun.

Nehoda se stala ve středu 20. února odpoledne před šestnáctou hodinou na železničním přejezdu ve Světlé nad Sázavou. Čtyřiapadesátiletý řidič nákladního vozidla značky Avia projížděl po silnici ve směru na Habry. Při jízdě se plně se nevěnoval řízení a až na poslední chvíli si všimnul před sebou stojícího vozidla, které stálo před sklopenými závorami.

„Aby do stojícího vozidla řidič nákladního vozidla Avia nenarazil, strhl řízení vlevo do protisměrné části komunikace a následně přerazil obě dřevěné závory,“ informovala o dalším dění policejní mluvčí Dana Čírtková. Řidič však bez zastavení pokračoval dále v jízdě ve směru na Habry, aniž by věc dopravní nehody oznámil tak, jak mu ukládá zákon o provozu na pozemních komunikacích.

Zastaven byl právě v Habrech. Policisté u řidiče provedli dechovou zkoušku na zjištění přítomnosti alkoholu, její výsledek byl negativní. Dále hlídka zjistila, že řidiči nákladního vozidla skončila platnost řidičského průkazu. Technická závada, jako příčina dopravní nehody, nebyla na místě ohledáním zjištěna ani uplatněna.

Při dopravní nehodě nedošlo ke zranění osob. Nedošlo ani k ohrožení vlakové dopravy. Vznikla hmotná škoda na obou závorách železničního přejezdu a na nákladním vozidle Avia v celkové výši 35 tisíc korun.

Případem dopravní nehody se zabývají policisté z dopravního inspektorátu Havlíčkův Brod.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR | Zdroj Policie ČR
 


 

Kam dál?

Patnáctiletý chlapec v Brodě napadl nožem svou mladší spolužačku....

pátek, 22. února 2019, 12:39

Cesta ze školy mohla pro čtrnáctiletou dívku v Havlíčkově Brodě skončit tragicky. V parku nedaleko centra ji totiž po hádce...

VIDEO: Napadení v Dělnickém domě. Policisté hledají trojici mužů na...

pátek, 22. února 2019, 10:47

Během uplynulého víkendu museli policisté řešit fyzické napadení, ke kterému došlo v jihlavském Dělnickém domě. A obrací se také...

Policisté na Žďársku honili muže ujíždějícího v kradeném autě....

čtvrtek, 21. února 2019, 20:43

Na Žďársku dnes policie pronásledovala muže, který ujížděl v autě ukradeném v cizině. Jel po dálnici D1, za Velkým Meziříčím...

Facebooková sbírka Podpora pro Vojtíška byl velký podvod....

čtvrtek, 21. února 2019, 10:41

Jako jeden velký podvod se ukázala sbírka s názvem Podpora pro Vojtíška. Byl šířena na Facebooku a dalších sociálních sítích....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Filmem roku je Omerzuova roadmovie Všechno bude s šesti lvy

Chlapecká roadmovie Všechno bude režiséra slovinského původu Olmo Omerzua opanovala 26. ročník filmových a televizních cen Český lev 2018 v pražském Rudolfinu. Film získal šest Českých lvů včetně ceny za nejlepší film, nejlepší režii, scénář i herecké výkony Elišky Křenkové a Jana Františka Uhera ve vedlejších rolích. Historický politický thriller Toman Ondřeje Trojana, který měl rekordních 13 nominací, nakonec nezískal ani jedinou skleněnou lví sošku.

KOMENTÁŘ: Rychlý internet v obcích? Memorandum obcí nad Prahou ukazuje, jak na to

Všichni se shodují na tom, že rychlý a stabilní internet bude vytvářet základ naší konkurenceschopnosti v následující dekádě. Ale nejen to… Rychlý internet je také klíčovým pilířem pro vyrovnávání příjmových disproporcí mezi jednotlivými regiony. V analogovém světě je vzdálenost hlavní bariérou mobility na trhu práce, v digitálním světě ale tato bariéra padá. Takže otázka zní: Jak přivést do menších obcí rychlý a stabilní internet?

Sníst, nebo vyhodit prošlé potraviny?

Prošlé potraviny nepatří automaticky do koše. Spotřebitelská organizace dTest vydala praktického průvodce, který pomáhá určit, jestli je možné prošlou potravinu ještě sníst, nebo je už nutné ji vyhodit.