Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Recidivista se zákazem řízení ukradl v Telči drahé auto. Moc dlouho si ho ale neužil

 
úterý, 12. února 2019, 12:34

Moc dlouho kriminalistům netrvalo objasnění krádeže osobního auta, ke které došlo na začátku minulého týdne v Telči. Zloděj ukradl auto za necelých 400 tisíc korun. A během několika dní, než ho dopadla policie, auto stihl značně poškodit.

Vše se odehrálo během krátké chvilky. „V pondělí 4. února zaparkoval kolem sedmé hodiny ráno řidič vozidlo Opel Insignia ve dvoře objektu firmy v Telči, automobil nechal nastartovaný a z místa na chvíli odešel. Této příležitosti využil pachatel, do automobilu nastoupil a odjel,“ popisuje Jana Kroutilová, mluvčí policistů.  

Okradený muž okamžitě zavolal policii. Ta po autě i zloději začala pátrat, hodnota auta je přibližně 370 tisíc korun.

Prověřování závažného případu převzali jihlavští kriminalisté a spolupracovali na něm s telčskými policisty. „Místo činu ohledali a zadokumentovali. Prováděli šetření, shromažďovali a vyhodnocovali všechny získané informace a poznatky. Precizní práce je nakonec přivedla na stopu podezřelého muže. Ve čtvrtek 7. února provedli policisté kontrolu v Telči v lokalitě garáží, kde kolem deváté hodiny večer nalezli odstavené odcizené vozidlo. V okolí pak vypátrali i podezřelého muže. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti zadrželi a umístili ho do policejní cely,“ pokračuje mluvčí a dodává, že zloději auta je dvaatřicet let a jde o opakovaně soudně trestaného recidivistu.

Nebál se ani obchodu s drogami 

Ten ukradené auto zvládl během několika dní dost poškodit. Při nalezení na autě chybělo mu zpětné zrcátko, bok vozidla byl odřený, poškozený byl přední i zadní blatník a kolo s diskem. Ve vozidle chyběla nabíječka na mobilní telefon, svítilny, dioptrické brýle a další věci v celkové hodnotě přibližně sedm tisíc korun.

„Kriminalisté provedli prohlídku garáže, která patří podezřelému muži, kde nalezli a zajistili klíčky od odcizeného vozidla. Automobil si následně převzal zpět jeho majitel,“ dodává Kroutilová.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, přečinu poškození cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněným mužem je recidivista, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán pro různorodou trestnou činnost, včetně drogové.

Třeba několikrát byl odsouzen za řízení vozidla přes uložený zákaz. Vloni v říjnu byl propuštěn z věznice, kde si odpykával uložený trest odnětí svobody. Muž má uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2025. Přesto v Telči poté, co odcizil vozidlo, automobil řídil.

„Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a poté policisté dvaatřicetiletého muže eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala na závěr Jana Kroutilová.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Noční požár stodoly ve Staré Říši poškodil tři domy. Škoda je...

úterý, 12. února 2019, 09:11

Noční požár stodoly a kůlny se dřevem v obci Stará Říše na Jihlavsku poškodil další tři domy a způsobil škodu okolo 950 tisíc...

Dva muži spadli během práce z lešení. Oba se zranili a skončili v...

pondělí, 11. února 2019, 19:48

V třebíčské a jihlavské nemocnici skončili dnes ráno dva muži, kteří pracovali na lešení v budově společnosti v Dukovanech. Oba...

Mladý muž z Jihlavska se dostal do dluhové pasti. Bral si půjčky na...

pondělí, 11. února 2019, 15:45

Závažného případu podvodu se dopustil čtyřiadvacetiletý muž z Jihlavska, který skončil v dluhové pasti a nebyl schopný se z ní...

Řidič osobáku nezvládl řízení a poškodil plot. Policistům nadýchal...

pondělí, 11. února 2019, 08:48

Policisté v Pelhřimově museli v pátek 8. února vyjíždět k dopravní nehodě, kterou měl na svědomí třiašedesátiletý řidič osobního...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Do ochranné budovy kolem reaktoru nahnali 45 tun vzduchu. Temelín tak prošel bezpečnostní zkouškou

Ochranná budova kolem reaktoru splňuje všechna kritéria těsnosti. Takový je výsledek důležité bezpečnostní zkoušky, kterou dnes ráno na odstaveném prvním bloku dokončili technici v Jaderné elektrárně Temelín.

Plzeň vybavila vyřazenými počítači učebnu pro chudé děti v Keni

Plzeň darovala přes 70 vyřazených funkčních počítačů, komponenty pro datovou síť, kabely, flash disky a sluchátka do Keni. Poslouží komunitnímu centru Ostrov Naděje, které se stará o 500 dětí a studentů z velmi chudých poměrů. Centrum vybudovala obecně prospěšná společnost Centrum Narovinu, jejíž aktivity sahají do roku 1995. Díky počítačům z Plzně mohla vzniknout zcela nová učebna, informovala ČTK mluvčí magistrátu Eva Barborková.

PRŮZKUM: Šlehání pomlázkou není příjemné pro tři pětiny žen

Tradici, kdy muži šlehají ženy pomlázkou, si užívá a ráda se nechá vyšlehat necelá třetina žen. Naopak třem pětinám není tato tradice příjemná, ale "přežijí to". Necelá desetina žen pak na sebe nenechá sáhnout. Naopak muže šlehání pomlázkou baví, že je to "fajn tradice" míní 57 procent. Vyplývá to z průzkumu společnosti Behavio, kterého se zúčastnilo 245 mužů a 255 žen.