Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Recidivista se zákazem řízení ukradl v Telči drahé auto. Moc dlouho si ho ale neužil

 
úterý, 12. února 2019, 12:34

Moc dlouho kriminalistům netrvalo objasnění krádeže osobního auta, ke které došlo na začátku minulého týdne v Telči. Zloděj ukradl auto za necelých 400 tisíc korun. A během několika dní, než ho dopadla policie, auto stihl značně poškodit.

Vše se odehrálo během krátké chvilky. „V pondělí 4. února zaparkoval kolem sedmé hodiny ráno řidič vozidlo Opel Insignia ve dvoře objektu firmy v Telči, automobil nechal nastartovaný a z místa na chvíli odešel. Této příležitosti využil pachatel, do automobilu nastoupil a odjel,“ popisuje Jana Kroutilová, mluvčí policistů.  

Okradený muž okamžitě zavolal policii. Ta po autě i zloději začala pátrat, hodnota auta je přibližně 370 tisíc korun.

Prověřování závažného případu převzali jihlavští kriminalisté a spolupracovali na něm s telčskými policisty. „Místo činu ohledali a zadokumentovali. Prováděli šetření, shromažďovali a vyhodnocovali všechny získané informace a poznatky. Precizní práce je nakonec přivedla na stopu podezřelého muže. Ve čtvrtek 7. února provedli policisté kontrolu v Telči v lokalitě garáží, kde kolem deváté hodiny večer nalezli odstavené odcizené vozidlo. V okolí pak vypátrali i podezřelého muže. Muže důvodně podezřelého ze spáchání trestné činnosti zadrželi a umístili ho do policejní cely,“ pokračuje mluvčí a dodává, že zloději auta je dvaatřicet let a jde o opakovaně soudně trestaného recidivistu.

Nebál se ani obchodu s drogami 

Ten ukradené auto zvládl během několika dní dost poškodit. Při nalezení na autě chybělo mu zpětné zrcátko, bok vozidla byl odřený, poškozený byl přední i zadní blatník a kolo s diskem. Ve vozidle chyběla nabíječka na mobilní telefon, svítilny, dioptrické brýle a další věci v celkové hodnotě přibližně sedm tisíc korun.

„Kriminalisté provedli prohlídku garáže, která patří podezřelému muži, kde nalezli a zajistili klíčky od odcizeného vozidla. Automobil si následně převzal zpět jeho majitel,“ dodává Kroutilová.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání dvaatřicetiletého muže z Jihlavska. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, přečinu poškození cizí věci a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality s tím, že obviněným mužem je recidivista, který byl v minulosti již opakovaně soudně trestán pro různorodou trestnou činnost, včetně drogové.

Třeba několikrát byl odsouzen za řízení vozidla přes uložený zákaz. Vloni v říjnu byl propuštěn z věznice, kde si odpykával uložený trest odnětí svobody. Muž má uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, a to až do roku 2025. Přesto v Telči poté, co odcizil vozidlo, automobil řídil.

„Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a poté policisté dvaatřicetiletého muže eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodala na závěr Jana Kroutilová.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

FOTO: Noční požár stodoly ve Staré Říši poškodil tři domy. Škoda je...

úterý, 12. února 2019, 09:11

Noční požár stodoly a kůlny se dřevem v obci Stará Říše na Jihlavsku poškodil další tři domy a způsobil škodu okolo 950 tisíc...

Dva muži spadli během práce z lešení. Oba se zranili a skončili v...

pondělí, 11. února 2019, 19:48

V třebíčské a jihlavské nemocnici skončili dnes ráno dva muži, kteří pracovali na lešení v budově společnosti v Dukovanech. Oba...

Mladý muž z Jihlavska se dostal do dluhové pasti. Bral si půjčky na...

pondělí, 11. února 2019, 15:45

Závažného případu podvodu se dopustil čtyřiadvacetiletý muž z Jihlavska, který skončil v dluhové pasti a nebyl schopný se z ní...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Česká pošta potřebuje podle premiéra Babiše restrukturalizaci

Česká pošta potřebuje podle premiéra Andreje Babiše (ANO) restrukturalizaci, kterou by měli připravit kvalitní krizoví manažeři. Předseda vlády to dnes uvedl na facebooku. Dodal, že se očekává prodej nepotřebných nemovitostí České pošty. Z peněz, které za ně utrží, by měl podle Babiše vzniknout fond, který umožní nákup nových technologií.

Policie vyšetřuje poslankyni Maříkovou kvůli výrokům o migrantech

Policisté vyšetřují poslankyni SPD z Karlovarského kraje Karlu Maříkovou kvůli jejím výrokům o migrantech. Novinářům vyšetřování potvrdila krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí, jméno vyšetřované ženy neřekla. Maříková v lednu na svém profilu na sociální síti facebook přirovnala migranty k invazivním druhům rostlin a zvířat, jimž by měl být zakázán vstup do Evropské unie. Policie se věcí zabývá pro podezření z přečinu Podněcování k nenávisti.

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.