Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dvě hromadné nehody na pelhřimovské výpadovce: Jedenáct zraněných a dopravní kolaps

 
pátek, 7. září 2018, 09:17

Hned dvě hromadné dopravní nehody zaměstnaly záchranné složky v Jihlavě, a to ve čtvrtek 6. září kolem půl páté odpoledne na silnici II/602 v místě nájezdu na obchvat na silnici I/38. Několik lidí se zranilo. Celková škoda na havarovaných autech přesáhla 600 tisíc korun.

Nejdříve havaroval sedmašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Peugeot 2008, který projížděl po silnici II/602 ve směru jízdy od Pelhřimova na Jihlavu. Při odbočování vlevo ve směru na Znojmo na komunikaci I/38 zřejmě přehlédl protijedoucí osobní vozidlo Peugeot 407, kterému měl dát přednost, a s tímto vozidlem se střetl.

„Po nárazu bylo vozidlo Peugeot 407 odraženo do protisměrného jízdního pruhu, kde právě projíždělo vozidlo Opel Astra. Došlo ke střetu těchto vozidel, kdy vozidla Peugeot 407 a Opel Astra byla odražena na kovová svodidla a vozidlo Peugeot 2008 po nárazu vyjelo vpravo mimo komunikaci. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění šesti osob. Všichni zranění byli převezeni vozidly zdravotnické záchranné služby do Nemocnice Jihlava,“ popisuje první hromadný incident Dana Čírtková, policejní mluvčí.

Policisté provedli na místě nehody dechové zkoušky u všech tří řidičů a jejich výsledky byly negativní. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 340 tisíc korun. Místo dopravní nehody bylo po dobu zásahu a šetření okolností dopravní nehody neprůjezdné. Policisté museli odklánět provoz.

Nehodu vystřídala další nehoda 

Před místem této dopravní nehody se v obou směrem vytvořila kolona vozidel, ve které se ve směru od Pelhřimova stala v 16.45 hodin další dopravní nehoda s účastí čtyř osobních vozidel. Tato nehoda se stala  na silnici II/602 naproti čerpací stanici.  

„Sedmačtyřicetiletý řidič vozidla Ford Galaxy jel ve směru jízdy od Pelhřimova směrem na Jihlavu. Při jízdě na přímém úseku se plně nevěnoval řízení a nedodržel bezpečnostní vzdálenost za před ním již stojícím vozidlem Volvo. Jeho řidič v místě zastavil z důvodu vzniklé kolony vozidel. Došlo ke střetu vozidel, kdy vozidlo Volvo bylo odraženo dopředu a narazilo do zadní části před ním stojícího vozidla Ford Kuga.  Toto vozidlo bylo Také odraženo a narazilo do zadní části před ním stojícího vozidla Citroen Jumper,“ sděluje podrobnosti o druhé nehodě policejní mluvčí.

Policisté provedli u všech řidičů, kteří měli účast na dopravní nehodě, dechové zkoušky s negativními výsledky. Při dopravní nehodě bylo zraněno pět lidí, všichni byli převezeni do jihlavské nemocnice k dalšímu ošetření.

Věc dopravní nehody byla s viníkem vyřešena uložením pokuty v příkazním řízení. Hmotná škoda na havarovaných vozidlech byla odhadnuta na 300 tisíc korun. 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto čtenář Jihlavské Drbny
 


 

Kam dál?

VIDEO: Na jihlavských hradbách byl napadený patnáctiletý chlapec....

čtvrtek, 6. září 2018, 09:06

Jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při prověřování případu fyzického napadení, ke kterému došlo v...

Vandal se vloupal do nápojového automatu, vzal z něj mince. Škoda je...

čtvrtek, 6. září 2018, 08:27

Pelhřimovští policisté prověřují případ vloupání do nápojového automatu. Došlo k němu v době od poloviny srpna do poledních hodin...

Ženu na ulici přepadl muž, chtěl jí dát na obličej igelitovou tašku....

středa, 5. září 2018, 14:11

Třebíčským kriminalistům se nyní podařilo objasnit závažný případ loupežného přepadení, které má, jak vyšetřování ukázalo, na...

Policie žádá o pomoc při pátrání po pětatřicetiletém muži. Vyhýbá se...

středa, 5. září 2018, 10:50

Kriminalisté na Vysočině hledají pětatřicetiletého Lukáše Horkého. Uvedený muž se vyhýbá vězení, kam měl nastoupit kvůli...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Jihlavský hokejista Michal Hlinka byl...

  • Kopec na Jihlavu u Kostelce se stane...

  • V úseku Luka nad Jihlavou – Jihlava byl v...

  • Dnešní zápas Vysočiny bude bez občerstvení....

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sněmovna rozhodne o vydání Ondráčka k stíhání na příští schůzi

Sněmovna rozhodne o vydání poslance Zdeňka Ondráčka (KSČM) k trestnímu stíhání na schůzi, která začne zhruba za měsíc. Dnes dolní komora projednávání policejní žádosti odročila. Poslanci ještě nemají stanovisko mandátového a imunitního výboru, který se k záležitosti opět sejde v úterý.

Mýtný systém bude zajišťovat od roku 2020 CzechToll a SkyToll

Ministerstvo dopravy ve čtvrtek podepsalo desetiletý kontrakt s vítězným konsorciem firem CzechToll a SkyToll, které budou od roku 2020 vybírat a spravovat mýtné na dálnicích a vybraných silnicích I. třídy.

Chovatel v Jinonicích choval ovce v nevhodných podmínkách, maso možná putovalo do restaurace

Státní veterinární správa při společné kontrole s Českou plemenářskou inspekcí a policií objevila neregistrovaný chov 34 ovcí v Praze – Jinonicích. Při kontrole bylo zjištěno, že zvířata jsou držena v nevyhovujících podmínkách. Na pozemku se nacházely nebezpečné předměty, které mohly zvířata zranit. Ovce neměly dostatek pastvy či sena, chyběl také dostatečný zdroj čisté vody.