Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dvojice mužů užívala a rozprodávala pervitin. Teď poputují za mříže

 
pondělí, 18. ledna 2016, 15:14

Kriminalisté mají za sebou další úspěšný počin. Zadrželi totiž dva muže, kteří na Jihlavsku distribuovali pervitin. Osmadvacetiletého muže z Jihlavska obvinili z výroby a jiného nakládání s drogami, za což mu hrozí až desetiletý trest vězení. Druhý muž, o deset let starší, pochází z Třebíčska a hrozí mu za pomoc při prodeji drogy až pětiletý trest.

Muži, kteří ještě nebyli soudně trestáni, jsou stíháni na svobodě,“ ČTK sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Dealeři pervitinu byli zadrženi minulý týden v Jihlavě. Zákrok proběhl na jedné z jihlavských ulic, kam muži přijeli autem, konkrétně VW Golf. Řidiče a jeho spolujedoucího kriminalisté zadrželi. Jeden z mužů měl u sebe plastovou dózu s bílou krystalickou látkou, kterou kriminalisté zajistili. Oba zadržené poté převezli na oddělení policie a umístili je do policejních cel. Látky byly odeslány na expertizu.

Mladší z obviněných mužů podle policie nakupoval pervitin v celkovém množství kolem 200 gramů na různých místech republiky, a poté ho vozil do Jihlavy, kde ho rozprodával. „Drogu vozil zejména z Ostravy, dále z Brna, Olomouce a okolí těchto měst,“ upřesnil Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality

Pervitin si od něj kupovali muži i ženy, kteří mu platili buď po převzetí drogy, nebo v některých případech předem. Druhý muž fungoval jako jeho řidič. Oba dva obvinění muži jsou na pervitinu závislí.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama