Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Měl zakázané řízení, přesto při dopravní kontrole nadýchal přes dvě promile

 
pondělí, 11. ledna 2016, 09:42

Hned několika přečinů se dopustil jednatřicetiletý muž z Jihlavska, kterého během sobotního dopoledne kontrolovala policie. Muž porušil uložený zákaz řízení, navíc se provinil vysokou hodnotu alkoholu v dechu.

V sobotu krátce před desátou hodinou večerní kontrolovali policisté pohotovostního a eskortního oddílu v Jihlavě motorové vozidlo Mitsubishi. Vozidlo jelo po Masarykově náměstí do ulice Kosmákova v Jihlavě. Tam byl řidič tohoto vozu podroben kontrole.

První problém nastal, když jednatřicetiletý muž z Jihlavska hlídce nepředložil řidičský průkaz. Následnou prověrkou v evidenci řidičů bylo zjištěno, že muži byl soudem vysloven trest zákazu činnosti, spočívajícím v zákazu řízení všech motorových vozidel, který mu má skončit až v roce 2019.

Následně byla provedena orientační dechová zkoušky na přítomnost alkoholu v dechu. Muž nejenže za volantem vozu neměl co dělat, ale dechový analyzátor policistům ukázal hodnotu 2,23 promile alkoholu. Policisté muži zakázali další jízdu a provedli s ním další nezbytné úkony pro zadokumentování jeho skutku. Muž se bude zodpovídat soudci ze spáchání přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama