Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Zloděj mobilního telefonu z obchodního domu dopaden, i díky veřejnosti

 
středa, 6. ledna 2016, 15:34

Policie sdělila podezření ze spáchání krádeže dvaatřicetiletému muži z Jihlavska, který na konci prosince odcizil mobilní telefon v hodnotě necelých osmi tisíc korun. K úspěšnému dopadení pachatele přispěla i veřejnost, na kterou se policie se žádostí o spolupráci obrátila.

Ke krádeži došlo v neděli 27. prosince v prodejně jihlavského obchodního centra na ulici Hradební. Kolem jedenácté hodiny dopoledne muž odcizil mobilní telefon vystavený na prodejním pultu, zastrčil ho do kapsy a z obchodu odešel. Po zjištění, že došlo k odcizení mobilního telefonu, byla následně krádež oznámena na policii.

Policisté provedli šetření, zjistili veškeré dostupné informace o okolnostech, za jakých k odcizení telefonu došlo, a zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu krádeže. V rámci prověřování mimo jiné také zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, které krádež zaznamenaly.

Na základě zveřejněné výzvy v médiích obdržela policie od občanů velmi důležité informace, které vedly k dopadení podezřelého. Nakonec vypátrala i odcizený mobilní telefon, který následně předá zpět oprávněné osobě.

Na základě shromážděných důkazů sdělili policisté dvaatřicetiletému muži podezření ze spáchání trestného činu. Případ se řeší ve zkráceném přípravném řízení.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama