Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Neznámý podvodník se snaží využívat jména nadace Dobrý anděl

 
úterý, 5. ledna 2016, 20:20

Neznámý podvodník se pokusil zneužít jméno nadace Dobrý anděl. Nic netušícím uživatelům rozeslal e-mail s prosbou o finanční pomoc. Zpráva se tváří jako oficiální korespondence nadace. Autorem e-mailu ovšem není nadace, jedná se o formu phishingu s cílem vylákat finance od oslovených.

Podvodný e-mail se tváří, jako by byl odeslán nadací Dobrý anděl z e-mailu andelskaposta@dobryandel.cz, který nadace používá. Ve skutečnosti je odesílán z e-mailu  nadace.andel2@gmail.com.

V příloze e-mailu se nachází příběh Saši, která byla tváří loňské kampaně nadace. Tento příběh byl, společně s dalšími informacemi o nadaci, okopírován z webu Dobrého anděla. Bohužel zde však také odesílatel vyzývá k odeslání příspěvků na číslo účtu, které rozhodně není bankovním účtem nadace,“ popsala mluvčí nadace Markéta Křížová.

Jediné správné číslo účtu nadace, na které je rovněž vyhlášena veřejná sbírka, je 8001008/5500. Příspěvky přijaté na tento účet jsou pravidelně každý měsíc rozdělovány do posledního haléře rodinám, které se vlivem vážné nemoci dostaly do finanční tísně.

Nadace již v tomto ohledu podniká právní kroky.

Napsal(a) Michael Daněk

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Nejstarší občankou Jihlavy je Helena...