Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Muž odcizil mobil z obchodního domu, policie žádá veřejnost o spolupráci

 
středa, 30. prosince 2015, 14:39

Během neděle 27. prosince došlo v obchodním centru v Jihlavě ke krádeži mobilního telefonu. Na základě záznamů z kamerového systému se jihlavští policisté se obracejí na občany s žádostí o spolupráci při objasňování krádeže.

V neděli 27. prosince přišel kolem jedenácté hodiny dopoledne do prodejny v obchodním centru na ulici Hradební neznámý muž. Nejprve obcházel kolem pultu s mobilními telefony, které jsou k němu připevněny a zajištěny proti krádeži.

Muž jeden z vystavených telefonů vzal a po nějaké době se mu podařilo mobilní telefon odpojit a uvolnit. Telefon položil zpět na pult a vyčkával na vhodný okamžik, protože se v obchodě v tu dobu pohybovali další nakupující. Když si muž myslel, že ho nikdo nevidí, mobilní telefon vzal a zastrčil do kapsy. Z obchodu poté odešel i s telefonem v hodnotě necelých osmi tisíc korun, aniž by za něj zaplatil.

Po zjištění, že došlo k odcizení mobilního telefonu, byla následně krádež oznámena na policii. Policisté provedli šetření, zjistili veškeré dostupné informace o okolnostech, za jakých k odcizení telefonu došlo. Poté zahájili úkony trestního řízení pro spáchání trestného činu krádeže.

Kriminalisté v rámci prověřování mimo jiné také zajistili a vyhodnotili záznamy z kamer, které krádež zaznamenaly. Policie žádá občany, kteří muže, který mobilní telefon odcizil, poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama