Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Pomozte policii vypátrat muže, který při placení zneužil cizí platební kartu

 
středa, 9. prosince 2015, 18:44

Ve středu 18. listopadu dostali policisté oznámení od muže, který ztratil svoji peněženku. Stalo se tak v Pávově. V peněžence měl muž peníze, osobní doklady a také platební kartu. Vznikla mu tak okamžitá škoda téměř sedm tisíc korun.

Navíc zjistil, že ztracená platební karta byla zneužita. Celým případem se začala zabývat policie. Ta zjistila, že ještě týž den bylo s odcizenou platební kartou opakovaně placeno bezkontaktně na čerpacích stanicích v Jihlavě, Telči a Třešti, a dále v jihlavském obchodním centru a v telčském obchodním domě. Majiteli platební karty tak vznikla další škoda necelých 3 500 korun. Muže, který ukradenou kartou platil, zachytily kamery.

V jednom případě se v obchodě pohyboval v blízkosti tří mladých mužů, jejichž totožnost by policisté v zájmu objasnění případu také potřebovali znát.

Muž, který neoprávněně platil platební kartou, je pravděpodobně ve věku kolem dvaceti let, má střední postavu, hnědé vlasy, po stranách vystříhané velmi nakrátko. Na sobě měl oblečenou bundu tmavé barvy, na které měl oblečenou vestu, jejích horní část byla světlejší hnědé barvy a dolní část byla černá.

Policisté žádají občany, kteří muže, jenž platil platební kartou, viděli nebo poznali, aby veškeré informace oznámili na tísňové lince 158. Na linku se mají ozvat i tři mladí muži, kteří se v době zneužití platební karty také pohybovali v jednom z obchodů.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama