Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Recidivista a dealer pervitinu byl dopaden jihlavskými kriminalisty, hrozí mu deset let

 
pondělí, 7. prosince 2015, 13:06

Jihlavští kriminalisté si mohou na svůj účet připsat další úspěch. Dopadli pětatřicetiletého muže z Jihlavy, který ve svém okolí distribuoval pervitin. Drogou zásoboval i svoji přítelkyni, které pervitin aplikoval i když spala, navíc i v době jejího těhotenství.

Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu. Jedná se o opakovaně soudně trestaného recidivistu, který je v současné době umístěn ve věznici.

Objasnit trestnou činnost pětatřicetiletého distributora pervitinu se kriminalistům jihlavského územního odboru podařilo na základě velmi dobré operativní činnosti. Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař jeho trestní stíhání. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ vyčetl Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality.

Obviněný muž je sám na drogách závislý, v minulosti byl již více než desetkrát soudně trestán za různorodou trestnou činnost, zejména majetkového charakteru. V současné době je muž ve výkonu trestu odnětí svobody, kde si odpykává trest uložený za jinou trestnou činnost, a to až do poloviny příštího roku.

Chtěl ji vzbudit, píchl jí drogu

Pětatřicetiletý dealer je obviněný z toho, že na území Jihlavy distribuoval pervitin dalším osobám, mužům i ženám. Odběratelé za drogu platili a muž jim pervitin předával uložený v plastovém sáčku nebo stlačený ve stříkačce.

Pervitinem muž platil i místo nájemného a drogu podával i svojí přítelkyni. „Mladá žena dostávala pervitin zdarma a v některých případech, i když o něj sama nepožádala. Drogu jí muž totiž aplikoval nitrožilně, když spala a on chtěl ženu probudit,“ dodal komisař Radim Novák s tím, že pervitin muž ženě navíc podával i v době jejího těhotenství. Drogu muž ženě poskytl ve stovkách případů a celkové množství, které v průběhu přibližně dvou let užila, se pohybuje v řádech stovek gramů.

Za spáchanou trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Nejstarší občankou Jihlavy je Helena...