Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Dvě zlodějky okradly muže v obchodním domě. Pomozte při pátrání

 
čtvrtek, 26. listopadu 2015, 15:33

Dvě zlodějky v polovině listopadu spolupracovaly při krádeži v jihlavském supermarketu na ulici Romana Havelky. Poškozeným je pětapadesátiletý muž, jemuž byla odcizena peněženka. Policie se nyní obrací na občany s žádostí o spolupráci při objasňování této krádeže.

Okradený muž měl peněženku ve své nákupní tašce zavěšené na nákupním vozíku, který měl neustále těsně u sebe. Před jedenáctou hodinou dopoledne však zjistil, že byl okraden. V peněžence měl uloženou finanční hotovost, stravenky, osobní doklady, platební kartu a další věci. Muži vznikla škoda necelých 2 500 korun.

Když muž krádež zjistil, oznámil případ na policii. Ta provedla šetření a zahájila úkony trestního řízení pro spáchání dvou trestných činů, a to krádeže a dále neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Pachatelky spolupracovaly, zneužily dobroty muže 

Policisté v rámci prověřování vyhodnotili také záznamy z kamer. Zjistili, že do obchodního domu přišly po desáté hodině dopoledne dvě ženy. Do obchodu vstoupily samostatně, jen chvilku za sebou. Před půl jedenáctou dopoledne se obě připojily k muži, který v tu dobu v obchodě nakupoval. Jedna z nich byla za zády muže, tak aby ji neviděl a čekala na vhodnou příležitost ke krádeži. Druhá žena se pohybovala v blízkosti muže a v jednu chvíli ho požádala o pomoc při výběru zboží. Muž začal ženě radit a pomáhat jí, čímž přestal svoji tašku hlídat.

Této situace pachatelka hbitě využila. Přišla až k zádům muže, tašku mu rychle prohledala a odcizila z ní peněženku. Muž si podezřelého jednání za sebou vůbec nevšiml a po celou dobu, co byl okrádán, se věnoval pomoci druhé ženě. S ukradenou peněženkou pachatelka z místa a poté i z obchodního domu rychle zmizena. Druhá žena ještě chvíli s mužem komunikovala, ten se jí stále pokoušel radit a pomoci, následně i ona z obchodu odešla.  

Případ policisté v současné době dále prověřují a pátrají po totožnosti obou neznámých žen. Policie žádá občany, kteří ženu okrádající muže o jeho peněženku poznají, nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází nebo pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Uvítá také informace k druhé ženě, která byla při krádeži v blízkosti muže a komunikovala s ním.

 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama