Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Jihlavští kriminalisté odhalili skupinu podvodníků s půjčkami. Obelhali více než sto lidí

 
středa, 11. října 2017, 11:56

Jihlavští kriminalisté odhalili trestnou činnost organizované skupiny, která se podle nich dopouštěla finančních podvodů. Skupina nabízela finanční půjčky, které pak neposkytla, a lidem nevrátila zálohu. Obětí se stalo 135 lidí z celého Česka, kteří přišli o více než milion korun.

Kriminalisté obvinili z podvodu čtyři muže a dvě ženy z Olomoucka. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na osm let, dnes sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Obvinění muži ve věku od 21 do 33 let, mezi nimiž byl i jeden cizinec, a ženy ve věku 22 a 26 let podle policie prostřednictvím internetu nabízeli finanční půjčky. Od zájemců pak vylákali takzvanou vratnou zálohu, po zaplacení ale půjčku neposkytli a peníze si nechali. „Všech šest bylo obviněno z pokračujícího zločinu podvodu, přičemž každý z nich čin spáchal jako člen organizované skupiny a činem byla způsobena značná škoda,“ uvedl kriminalista Miloš Dáňa.

Trestné činnosti se obvinění dopouštěli od loňského jara do začátku letošního roku. Z různých míst České republiky umisťovali na různé internetové stránky dotazníky pro zájemce o poskytnutí půjčky. Vystupovali pod různými názvy společností a zájemce kontaktovali z různých telefonních čísel. Mezi podvedenými byla necelá desítka lidí z Vysočiny.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...