Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté pátrají po mladém muži z Jihlavy. Je psychicky nemocný a může mít u sebe zbraň

 
pondělí, 9. října 2017, 12:14

Jihlavští kriminalisté pátrají po Janu V. z Jihlavy, který trpí duševní poruchou. Na základě šetření bylo zjištěno, že by mohl být ozbrojen střelnou zbraní.

Dvacetiletý muž byl naposledy viděn v neděli 8. října svým blízkým příbuzným v místě bydliště na ulici Na Dolech, odkud kolem poledne odešel. Byl ve špatném psychickém stavu a vzniklo podezření, že by si mohl chtít ublížit. Blízcí příbuzní se proto s žádostí o pomoc obrátili na policii a policisté po pohřešovaném začali okamžitě pátrat.  

„Pohřešovaný muž je vysoký přibližně 180 centimetrů, silnější postavy. Má tmavě hnědé vlasy ostříhané nakrátko a hnědé oči. Na sobě měl naposledy oblečenou šedou mikinu s kapucí, černé šusťákové kalhoty a šedočerné tenisky. Pohřešovaný muž se pohybuje kolébavou chůzí a při kontaktu s cizími lidmi se spíše vyhýbá očnímu kontaktu a bradu sklání k hrudníku,“ popisuje Jana Kroutilová, policejní mluvčí.

Policisté prověřili lokalitu místa jeho bydliště, zdravotnická zařízení, další příbuzné i známé muže a pátrali po něm i na dalších místech, u kterých vznikl předpoklad, že by se tam mohl nacházet. Do současné doby se pohřešovaného muže nalézt nepodařilo. „Na základě šetření získali policisté poznatek, že by se mohl nacházet v lokalitě místní části Hruškové Dvory, kde v současné době probíhá pátrací akce, do které je nasazen větší počet policistů, včetně policejních psovodů,“ říká Kroutilová.

Všichni, kteří mají informace o tom, kde by se pohřešovaný mladý muž mohl nacházet, ať se přihlásí na lince 158. „Zároveň bychom chtěli občany upozornit, aby se vzhledem k tomu, že by mohl být pohřešovaný muž ozbrojen střelnou zbraní, nepokoušeli muže sami zadržet,“ varuje Kroutilová.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR (redakčně upraveno)

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...