Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Muž z Jihlavy, který pěstoval konopí, byl zadržen

 
sobota, 21. listopadu 2015, 12:01

Jihlavští kriminalisté dopadli muže, který pěstoval konopí a vyráběl z něho marihuanu. V této činnosti mu napomáhala i žena, spolumajitelka jihlavského domu, ve kterém k těmto praktikám docházelo.

Objasnit trestnou činnost se policistům podařilo na základě výborné operativní činnosti a prováděným šetřením. Nejprve kriminalisté získali poznatky, že v rodinném domě v Jihlavě dochází k výrobě marihuany. Následné prověřování vyústilo v domovní prohlídku, při které v  domě zajistili mimo jiné konopí a usušenou marihuanu. Zajištěná travní hmota byla zaslána na odborné policejní pracoviště k provedení zkoumání.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání čtyřicetiletého muže a jednačtyřicetileté ženy, oba z Jihlavy. Muž byl obviněn ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Žena byla obviněna ze stejného trestného činu, ale spáchaného jako účastník ve formě pomoci. Muž ani žena v minulosti ještě nebyli soudně trestáni. Oba se ke spáchání činu přiznali a jsou stíháni na svobodě.

Obviněná muž  chtěl marihuanu dále používat pro vlastní potřebu. Nejprve si koupil přes internet semínka konopí a poté v domě vypěstoval malé rostlinky. „Konopí následně přesadil do skleníku a v pěstování pokračoval až do konce září. Poté muž vzrostlé rostliny sklidil, přenesl je na půdu domu, kde konopí sušil a zpracovával,“ popsal por. Radim Novák, komisař oddělení obecné kriminality. Získanou marihuanu obviněný muž skladoval v plastových dózách a sáčcích, a to až do zákroku policistů a provedení domovní prohlídky. Jednačtyřicetiletá žena, spolumajitelka a uživatelka domu, o o pěstování konopí a následné výrobě drogy věděla.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Krajské ředitelství policie kraje Vysočina

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Nejstarší občankou Jihlavy je Helena...