Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

FOTO: Zatím neznámý vandal přepůlil lano u vleku na Šacberku. Sezonu by to nemělo ohrozit

 
úterý, 19. září 2017, 10:43

Zatím neznámý vandal řádil v lyžařském areálu Šacberk, konkrétně přeťal lano u lyžařského vleku. Případem se začali zabývat policisté.

 „Vypadá to tak, že lano někdo naříznul, pod vlastní váhou pak prasklo,“ popsal možný průběh dosud neobjasněné události náměstek primátora pro správu městských realit Radek Popelka.

Podle záznamů z bezpečnostních kamer ten, kdo se do dělení lana pustil, buď dobře věděl, co dělá, nebo měl obrovské štěstí. „Lano vleku je hodně napnuté, po prasknutí se vymrštilo a odletělo do velké dálky. Pokud by jeho konec někoho zasáhl, následky by byly tragické,“ usuzuje provozovatel městské sjezdovky Pavel Havlíček.

Na místě je mluvit o opravdovém štěstí, protože ačkoliv se vždy před sezónou i v průběhu sezóny provádí kontrola vleku, nikdo z vedení města ani z řad provozovatele nechce domýšlet, co se mohlo stát, kdyby k prasknutí naříznutého lana došlo v době plného provozu sjezdovky.

 „Vlek patří městu, které také bude muset uhradit opravu. Účet bude minimálně v řádech desítek tisíc korun,“ uvedl Radek Popelka.

Odbor správy realit ihned začal jednat se specializovanou firmou o zapletení lana a uvedení vleku do provozu. Oprava by se měla stihnout do začátku lyžařské sezóny.

Případem se nyní zabývají policisté. Pachatel si může posedět za mřížemi až jeden rok.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Magistrát města Jihlavy | Zdroj Magistrát města Jihlavy

Štítky lano, Šacberk, vlek, vandal

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...