Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Mladistvý pod vlivem drog řídil cizí auto

 
středa, 18. listopadu 2015, 18:42

V úterý 17. listopadu přistihli policisté v Jihlavě při řízení vozidla mladistvého chlapce, který byl navíc pod vlivem drog a s automobilem odjel bez vědomí jeho majitele.

Policejní hlídka pohotovostního a eskortního oddělení zastavila při kontrole po druhé hodině v noci na ulici Brněnská vozidlo Škoda Felicia. Strážci zákona zjistili, že řidičem je teprve šestnáctiletý mladík, který samozřejmě ještě není držitelem příslušného řidičského oprávnění. Dechová zkouška u něho byla negativní. Policisté provedli u mladistvého také test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu.

Dále policisté provedeným šetřením zjistili majitele vozidla a také to, že chlapec užil auto k jízdě bez souhlasu a vědomí jeho majitele. Ke klíčům se mladík dostal v bytě v Jihlavě, kde v současné době bydlí. Poté nasedl do vozidla zaparkovaného na ulici a jezdil s ním do doby, než ho zastavila policejní hlídka. Policisté případ prověřují jako trestný čin neoprávněného užívání cizí věci, ze spáchání kterého je mladík podezřelý. Dále šetří také řízení vozidla bez řidičského oprávnění a pod vlivem návykových látek, a to jako dopravní přestupky. Policisté informovali o případu rovněž odbor sociálně právní ochrany dětí.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policisté objasnili krádež v jihlavské...

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Je rozhodnuto: U jihlavské nemocnice vznikne...

  • Jihlava po roce zažije Vánoce dětem....

Reklama