Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Škoda po včerejším požáru skladu ve Žďáru je vyčíslena. Vyšplhala se na půl milionu korun

 
úterý, 3. listopadu 2015, 18:20

Škoda způsobená včerejším požárem skladu zábavní pyrotechniky ve Žďáru nad Sázavou byla předběžně odhadnuta na 500 tisíc korun. Podle vyjádření Dany Čírtkové, krajské policejní mluvčí, zatím v souvislosti s požárem nebyl nikdo obviněn.

Vyšetřováním kriminalisté zjistili, že exploze nastala, když jeden z pracovníků v přítomnosti dvou dalších manipuloval s pyrotechnikou uvnitř skladu. Uvedení muži tam pracovali jako brigádníci. „Pokračuje prověřování, musíme zjistit, zda pracovník s pyrotechnikou měl manipulovat tím způsobem, jakým s ní nakládal, a další okolnosti,“ uvedla policejní mluvčí. Kriminalisté podle ní zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu obecného ohrožení z nedbalosti. V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání až dvou let.

Hasičům byl požár skladu na žďárské Vnitřní ulici oznámen po jedenácté hodině. Na místo události byli vysláni žďárští profesionální a dobrovolní hasiči s pěti cisternovými automobilovými stříkačkami. Událost si vyžádala jednu zraněnou osobu.

Místo události hasiči společně s policisty uzavřeli a z přilehlé restaurace evakuovali deset lidí. Podle záchranářů byl zraněn muž, jenž byl v místnosti, kde pyrotechnika vybuchla. "Muže středního věku jsme se středně těžkým poraněním transportovali do nemocnice v Novém městě na Moravě," uvedl zástupce ředitelky krajských záchranářů Petr Novotný. Při příjezdu záchranářů už byl muž mimo budovu skladu.

Ze skladu se ještě dvě hodiny po ohlášení požáru ozývaly výbuchy pyrotechniky. Okolí místa události bylo uzavřeno, v místě byla výrazně omezená doprava.

Před třináctou hodinou se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu. Na místo události si velitel zásahu vyžádal policejního pyrotechnika, který před 13. hodinou prohlásil místo za bezpečné. Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo ze zasahujících hasičů zraněn.

Sklad zábavní pyrotechniky hořel ve Žďáru nad Sázavou také v květnu 2012. Oheň v objektu v ulici Bratří Čapků, který patřil majiteli firmy na profesionální ohňostroje Luboši Smištíkovi, vznikl podle vyšetřovatelů při manipulaci s pyrotechnikou. Škoda se před třemi lety vyšplhala na přibližně 800 tisíc korun.

Ilustrační foto: poznan.wyborcza.pl

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Zdroj ĆTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...