Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Od začátku roku zemřelo na silnicích v kraji jednatřicet lidí

 
úterý, 3. listopadu 2015, 13:00

Krajští policisté od začátku letošního roku do konce října vyšetřovali celkem 3 395 dopravních nehod, což představuje nárůst o jedenáct procent ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Letošní dopravní nehody si na Vysočině vyžádaly 31 obětí, což je o jedenáct obětí méně než za stejné období loňského roku - jde tedy o výrazný, konkrétně šestadvacetiprocentní pokles v nejtragičtějších následcích dopravních nehod.

Dalších 129 osob bylo těžce zraněno (pokles o šest procent) a 1 183 účastníků nehod bylo zraněno lehce (nárůst o čtyři procenta).  „Ve 169 případech jsme zjistili, že některý z účastníků byl pod vlivem alkoholu - jde o pokles o dvě procenta ve srovnání s rokem 2014. Devět řidičů bylo v době nehody pod vlivem omamných a psychotropních látek, což je výrazný nárůst, celkem o 125 procent, “ vyčíslila krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Hmotná škoda na havarovaných vozidlech a na majetku dosáhla částky 229 699 tisíc korun. I v případě způsobené hmotné škody jde o výrazný nárůst o 39 procent.

Foto: commons.wikimedia.org

Tabulka zobrazuje přehled dopravních nehod v Kraji Vysočina v období od 1. ledna do 31. října 2015, zdroj: Krajské ředitelství policie Kraje Vysočina

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...