Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Opilý řidič naboural v Telči auto a z místa nehody ujel

 
pondělí, 2. listopadu 2015, 17:05

Policisté z dopravního inspektorátu Jihlava museli být v sobotu 31. října ráno v pohotovosti. Vyjížděli k nehodě v Telči, kterou zavinil mladý řidič. Ten naboural zaparkované auto a vzápětí odjel. Nalezen byl až v Třešti, kde se podrobil dechové zkoušce, která ukázala vysokou cifru - přes dvě promile alkoholu.

Oznámení o nehodě přijali policisté integrovaného operačního střediska na lince tísňového volání 158 krátce před sedmou hodinou ranní. Nehoda se stala v Telči na pozemní komunikaci u Štěpnického rybníka. Čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda 136 L se nechoval ohleduplně a ukázněně a při couvání z parkovacího místa poškodil zaparkované osobní vozidlo Škoda Octavia. Poté ještě poškodil kovový sloupek s betonovou patkou.

Řidič z místa nehody odjel a nedbal zákonné povinnosti, která mu ukládala dopravní nehodu oznámit. Hlídka z obvodního oddělení v Třešti následně řidiče vypátrala a nalezla ho v místě jeho bydliště. Policisté vyzvali muže k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl pozitivní - 2,02 promile alkoholu v dechu. Provedení opakované dechové zkoušky řidič odmítl a požádal o provedení lékařského vyšetření spojeného s odběrem krve, kterému se poté podrobil v Nemocnici v Jihlavě, kam byl policejní hlídkou převezen. 

Policisté muži zadrželi řidičský průkaz. Věc dopravní nehody, při které byla způsobena hmotná škoda ve výši 14 tisíc korun,  je předmětem dalšího šetření. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...