Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté v jihlavském Keťásku chytili při prodeji pervitinu dvaadvacetiletou dealerku

 
pondělí, 19. června 2017, 12:43

Jihlavští kriminalisté odhalili mladou dealerku pervitinu. Dopadena byla v Jihlavě, při předávání drogy mladému muži z Jihlavska. Oba dva skončili v policejní cele.

Při činu byla dvaadvacetiletá žena z Jihlavska přistižena v jihlavském parku Keťásek, na místě s ní byli další dva muži. „Jeden ze dvou přítomných mužů se ještě pokusil ženě pomoci tím, že vzal hbitě její odložený batoh a začal s ním z místa utíkat. I s takovými situacemi ale kriminalisté při provádění zákroků musejí počítat a být na ně připraveni, utíkajícího muže proto velmi rychle dostihli a rovněž ho zadrželi. Batoh, ve kterém měla žena uložený pervitin, muž vydal a kriminalisté věci zajistili,“ dodává podrobnější informace Jana Kroutilová, policejní mluvčí.

Další krystalickou látku měl u sebe druhý muž, také ta byla zajištěna a bude podrobena odbornému zkoumání. „Dvaadvacetiletá žena byla obviněna ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy,“ řekl Pavel Krčál, zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality s tím, že sedmadvacetiletý muž, který se snažil mladé dealerce pomoct útěkem s batohem, čelí obvinění ze spáchání přečinu nadržování. Obviněný muž je opakovaně soudně trestaný recidivista, odsouzen byl v minulosti již za různorodou trestnou činnost, má za sebou i pobyt ve vězení, kde si naposledy odpykal trest odnětí svobody za krádeže.  

Dvaadvacetiletá žena je obviněna z toho, že pervitin distribuovala mezi další lidi, a to v Jihlavě i jejím blízkém okolí. „Pervitin obviněná žena poskytla dalším lidem ve více než stovce případů. Jeden z odběratelů si od ženy nakoupil desítky gramů drogy,“ říká Jakub Pivoňka, policejní komisař.

Po provedení všech nezbytných úkonů byla mladá žena i muž ze zadržení propuštěni a oba jsou stíháni na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za přečin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy hrozí obviněné ženě trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal Krčál s tím, že za trestný čin nadržování může být obviněný muž potrestán až čtyřletým trestem odnětí svobody. 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

FOTO: V City Parku byl ukraden notebook Lenovo. Policie pátrá po muži...

pondělí, 19. června 2017, 12:00

Jihlavští policisté v těchto dnech pátrají po zloději notebooku značky Lenovo. Ke krádeži došlo v jihlavském City Parku v neděli...

Policisté hledají chodce, kterého v noci srazil řidič osobního auta

neděle, 18. června 2017, 12:28

V neděli 18. června ve tři hodiny ráno došlo na Třebíčsku ke střetu osobního auta s chodcem. Řidič vozidla zastavil a situaci...

Starší muž vyhazoval z okna nábytek a poškodil zaparkované auto....

sobota, 17. června 2017, 15:35

Netradiční případ museli řešit policisté ve čtvrtek 15. června kolem půl třetí odpoledne ve Ždírci nad Doubravou. Na linku 158...

V podvečer se na Vysočině staly dvě tragické nehody. Vyžádaly si dva...

pátek, 16. června 2017, 20:09

Hned ke dvěma tragickým nehodám došlo dnes v podvečer, zemřeli při nich dva lidé. První policisté museli řešit na Žďársku, druhou...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • V rybníce nedaleko Krahulčí v autě byl...

  • Téměř čtyřiapadesát tisíc putuje na...

  • Kvůli situaci na dálnici D1 zasedá krizový...

  • Mladá žena se bála reakce svého...

Reklamní sdělení

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...

Zdeněk Ondráček nepovede sněmovní komisi pro bezpečnostní...

Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček nepovede sněmovní komisi pro kontrolu činnosti Generální inspekce...