Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Chtěli si sáhnout na život? Oba jihlavské případy z víkendu nakonec dopadly dobře

 
pondělí, 26. října 2015, 21:24

Dva případy ohrožování se na vlastním životě řešila o víkendu policie ve spolupráci se záchrannou službou. Jak v případě ženy v sobotu, tak i o den později u mladého muže, sehrál svoji roli alkohol. U obou byla hrozba nejhoršího zažehnána.

V sobotu 24. října vyjížděla policejní hlídka před pátou hodinou ráno v Jihlavě na ulici Znojemská, kde se dle přijatého oznámení měla nacházet žena, která chtěla ohrozit svůj život. Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o jednadvacetiletou ženu, která byla pod vlivem alkoholu a měla povrchová řezná poranění na ruce.

Policisté poskytli ženě nezbytnou pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci ženu odvezli na ošetření do nemocnice. Policisté u ní provedenou dechovou zkouškou naměřili hodnotu 2,32 promile alkoholu. Šetřením dále zjistili, že zranění si způsobila sama.

Po mladém muži, který také ohrožoval svůj život, pátrali policisté v neděli 25. října. Před desátou hodinou dopoledne přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení od ženy, která uvedla, že má obavu o svého blízkého příbuzného. Mladý muž se v současné době nachází ve špatné životní situaci a poslal svým blízkým SMS zprávu, ze které vyplynulo, že chce ohrozit svůj život.

Jako místo, kde by se mohl nacházet, byla vytipována garáž v Jihlavě. Na místo vyjela policejní hlídka a také příbuzný mladého muže. V garáži muže nalezli, byl při vědomí. Policisté zjistili, že zkonzumoval léky a zapil je alkoholem. Na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu a do jejího příjezdu poskytli mladému muži nezbytnou pomoc. Zdravotníci následně muže převezli do nemocnice. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 0,96 promile alkoholu.

Foto: tomas-buchtela.blog.cz

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Nejstarší občankou Jihlavy je Helena...