Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Na zábavní akci v Jihlavě se naléval alkohol nezletilým

 
pondělí, 26. října 2015, 18:49

V neděli po půlnoci přijali policisté na tísňové lince 158 oznámení, že v Jihlavě probíhá v hale zábavní akce, na které jsou podnapilé děti.

Během krátké chvíle přijali policisté další oznámení, že ze stejné akce odvezla zdravotnická záchranná služba značně opilého mladistvého chlapce, jenž byl nalezen v bezvědomí a následně byl hospitalizován v nemocnici.

Situaci jely ihned po přijetí oznámení prověřit policejní hlídky. V hale bylo několik stovek návštěvníků. Policisté začali okamžitě provádět kontroly. Na místo byli přivoláni také strážníci městské policie.

Při kontrolách policisté odhalili dvě osoby mladší osmnácti let, které byly pod vlivem alkoholu. Sedmnáctiletá dívka nadýchala 0,23 promile alkoholu v dechu. Při dechové zkoušce u šestnáctiletého chlapce policisté naměřili hodnotu 1,54 promile. Oba podnapilé mladistvé si převzali jejich rodiče.

U všech tří mladistvých policisté nyní zjišťují, kdo jim alkohol nalil, a dopustil se tak protiprávního jednání. V současné době případy šetří jako přestupky na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi. Policisté informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí. Všechny tři případy dále prošetřují.

Ilustrační foto: www.ihned.cz

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...