Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Opilý muž střílel v jihlavském bytě po policistech

 
pondělí, 12. října 2015, 22:21

Silně podnapilý muž, který ohrožoval v jihlavském bytě svoji příbuznou, následně na přivolané policisty střílel. Incident se naštěstí obešel bez újmy na zdraví, útočník však bude zpytovat svědomí při policejních vyšetřováních.

Pachatel použil zbraň typu flobertka, k jejímuž držení není nutné mít zbrojní průkaz, policisté zajistili. Šestapadesátiletý muž je podezřelý ze zločinu násilí proti úřední osobě spáchaného se zbraní. ČTK to oznámila policejní mluvčí Jana Kroutilová. Za tento zločin může být muž potrestán až šesti lety vězení.

„Vyšetřování je na začátku, policisté vyšetřují také poškozování majetku a slovní napadání ženy, které případu předcházelo,“ uvedla mluvčí. Oznámení od ženy, kterou v bytě ohrožoval její opilý příbuzný, vyhrožoval jí a poškozoval majetek, přijali policisté v neděli kolem 22:00 na tísňové lince 158. „Při zákroku muž opakovaně vystřelil ve směru na policejní hlídku a křičel výhrůžky,“ uvedla mluvčí. Policisté ani žena neutrpěli při zákroku zranění.

Dechová zkouška u muže prokázala hodnotu 2,93 promile alkoholu. Po vyšetření lékařem policisté opilého muže převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Vyšetřování případu pokračuje.

Flobertky jsou volně prodejné zbraně, které slouží hlavně k výcvikovým účelům a sportovní střelbě na krátké vzdálenosti.

Zdroj: ČTK

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama