Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Lukáš Koutník bodoval v USA, přivezl dvě medaile

 
úterý, 14. července 2015, 13:58

Lukáš Koutník, hasič z Pelhřimovska, přivezl na Vysočinu ze Světových policejních a hasičských her dvě medaile, zlatou a bronzovou. Hry se konaly na přelomu června a července konaly v americkém Fairfaxu, stát Virginia. Tyto světové hry jsou pro hasiče a policisty obdobou olympijských her. Českým sportovcům se opravdu dařilo, dovezli devatenáct medailí. Celkově tak Česká republika obsadila 28.místo.

Soutěžilo se ve 44 disciplínách a her se zúčastnili sportovci ze 60 zemí. Mezi disciplíny patřil mimo jiné tak řeckořímský zápas, běh přes překážky na 400m, kulturistika, hod kladivem nebo velmi oblíbená disciplína ultimate firefighter („nejlepší hasič“), která je složena ze silové a vytrvalostní části a běží se v plné zásahové ústroji a s dýchacím přístrojem.

A právě v této disciplíně čeští sportovci zabodovali, a to jak v jednotlivcích, tak také v závodě štafet.

Lukáš Koutník, profesionální hasič sloužící na stanici v Humpolci, na Vysočinu přivezl z této disciplíny medaile hned dvě – zlatou a bronzovou. Uspěl jak v závodě jednotlivců, kde v kategorii nad 30 let vybojoval bronzovou medaili, tak také ve štafetě v kategorii nad 18 let, ve které  společně s Janem Haderkou z HZS Zlínského kraje, Lukášem Novákem z HZS hlavního města Prahy a Romanem Viejem z HZS Moravskoslezského kraje dosáhli na medaili zlatou.

Foto: pozary.cz

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...