Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Senioři dávejte pozor na podvodníky

 
čtvrtek, 18. června 2015, 08:29

Další hyena tentorkát v podobě pracovníka vodáren se objevila ve Žďáře nad Sázavou. V úterý tam neznámý pachatel pod záminkou kontroly vodoměru okradl pětaosmdesátiletého důchodce. Při domnělé kontrole vodoměru pachatel uvedl, že musí seniorovi vrátit přeplatek ve výši 1100 korun, ale že má pouze pětitisícovou bankovku, proto požadoval o rozměnění.

Nic netušící senior odešel do pokoje, kde měl uložené své úspory, což pachatel sledoval. Poté pachatel odešel z bytu pod záminkou, že jde pro razítko a ponechal si pootevřené dveře bytu. V nestřeženém okamžiku odcizil ze skříně v obývacím pokoji pánskou peněženku a papírovou obálku s finanční hotovostí v řádu několika desítek tisíc korun.

Jak uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková, jde o zhruba třicetiletého muže bílé pleti, který je vysoký asi 160 cm, má světlé krátce střižené vlasy a tvářích strniště. Na sobě měl bílé triko bez potisků s krátkým rukávem a dlouhé kalhoty.
 

Policie upozorňuje:

Všichni osaměle žijící senioři musí dodržovat základní pravidlo, tedy nikoho cizího do bytu nebo do rodinného domku v žádném případě nepouštět. Při prvním podezření, že se do bytu nebo rodinného domku chce pod nějakou záminkou dostat cizí osoba, ihned bez obav informovat policii na lince tísňového volání - 158.

Všichni senioři musí mít na paměti, že zloději používají různé lsti, aby se dostali do blízkosti seniora. Nejčastěji se jedná o různé legendy - doručení údajného přeplatku za elektřinu, vodu nebo plyn, vyplacení nějaké výhry, sociálního příspěvku nebo jiné dávky. Žádné tyto přeplatky nikdy nepředávají zástupci energetických nebo plynárenských společností v hotovosti. Takže vždy jde o podvody ze strany osob, které s těmito legendami vystupují.

Podvodníci mohou čekat všude

Další podvodníci se mohou vydávat za prodejce a nabízet seniorům prodej různého druhu zboží za výhodné ceny, mohou se vydávat za zdravotnický personál, sociální pracovnice nebo různé řemeslníky a kontrolory vodoměrů nebo elektroměrů. Další podvodníci mohou seniory oslovit na ulici nebo po telefonu a vydávat se přitom za rodinné příslušníky a požadovat pro vymyšlené příbuzné peníze. Pro peníze si pak údajný příbuzný do bytu seniora pošle někoho dalšího. Když si senior později ověřuje u příbuzného pravdivost telefonátu, bývá už pozdě, protože peníze si odnesl podvodník. Proto před tím, než někomu svěříte své finance, ověřte si u příslušného příbuzného, zdali skutečně telefonoval on. Buďte ostražití, jedině tak se vyhnete zbytečným nepříjemnostem.

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Po těžké nemoci zemřela wimbledonská vítězka...

  • Muž na Jihlavsku u sebe nechal přespat...

  • V Jihlavě byl pokutován první klub za...

  • Adventní program v Jihlavě zaplní i radnici....

Reklama