Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Soud s knězem Tvrdoněm se vrací do Havlíčkova Brodu

 
středa, 17. června 2015, 09:31

Soud s knězem Erikem Tvrdoněm obviněným ze znásilňování se vrací do Havlíčkova Brodu. Hlavní líčení je u tamního okresního soudu naplánováno na 23. června. Podle soudkyně Hany Doubkové rozsudek nepadne. Jednání se uskuteční s vyloučením veřejnosti.

Odvolací soud v Pardubicích Tvrdoňovi zrušil pětiletý trest vězení za znásilnění a pohlavní zneužívání několika žen. Poté, co vrchní soud zamítl jeho stížnost, zůstal Tvrdoň ve vazbě.

„Podle pokynu odvolacího krajského soudu vyslechnu znalce z oboru psychiatrie a doplním dokazování, případně zvážím další doplnění podle případných požadavků obhajoby. S výslechem poškozených žen zatím nepočítám," řekla Doubková ČTK. Soudkyně zatím neví, zda se Tvrdoň jednání osobně zúčastní.

Podle obžaloby spáchal Tvrdoň devět trestných činů na pěti ženách - dvou dospělých, dvou mladistvých a jedné nezletilé, za což mu hrozilo až deset let vězení. Žaloba kněze vinila ze sexuálního nátlaku, vydírání, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie.

Okresní soud v Havlíčkově Brodě potrestal letos koncem února Tvrdoně pěti lety vězení. Uložil mu také ochranné ústavní léčení a zakázal práci s nezletilými na pět let. Státní zástupkyně považovala trest za příliš mírný a na místě se odvolala. Odvolací soud v Pardubicích rozsudek zrušil a vrátil k doplnění dokazování.

Odvolací soud podle Doubkové neměl připomínky ke skutkovým zjištěním a dokazování. Měl však výhrady k použité právní kvalifikaci u některých poškozených a nařídil znovu vyslechnout soudního znalce k formě léčby. Tvrdoň už dříve podal stížnost na setrvání ve vazbě, vrchní soud však neshledal důvody pro jeho propuštění. Podle soudu trvá obava, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro niž je stíhán.

Zdroj: ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na Bedřichově došlo k tragédii. Neznámý...

  • Ze spáchání páteční vraždy je podezřelý...

  • Muž podezřelý ze spáchání páteční vraždy byl...

  • Policisté hledají třiatřicetiletého muže z...

 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé si stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna