Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Zastávky linek 5 a 12 se dočasně přesunou jinam, informuje cestující jihlavský dopravní podnik

 
středa, 18. září 2019, 13:26

Cestující, kteří využívají autobusové linky 5 a 12, se musí připravit na změnu. Jihlavský dopravní podnik upozorňuje na změny míst zastávek. První nastane už od zítřka.

„Z důvodu rekonstrukce zastávky Na Člunku na lince 12 ve směru na Masarykovo náměstí bude tato zastávka od čtvrtka 19. září 2019 od 8:00 uzavřena. Náhradní zastávka bude umístěna za světelnou křižovatkou u Tesca (před potravinami U Gábinky). Omlouváme se za komplikace,“ vzkázal cestujícím jihlavský dopravní podnik na svém facebookovém profilu.

Kvůli rekonstrukci chodníků na Znojemské ulici bude uzavřena i zastávka linky 5. A to od 23. září do 27. září včetně. „Náhradní zastávka bude zřízena na objízdné trase na zastávce linky A – „Brtnická ul," informuje dopravní podnik.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dopravní podnik města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Pozor! O víkendu je na silnici II/602 plánovaná uzavírka, při dobrém...

úterý, 17. září 2019, 13:36

Pokud plánujete během nastávajícího víkendu využít silnici II/602 mezi Jihlavou a Pelhřimovem, tak zbystřete. V úseku Hubenov –...

Policie kontrolovala cyklisty. Na Jihlavsku dostali reflexní prvky a...

úterý, 17. září 2019, 10:16

Jak je obecně známo – prevence není nikdy dost. I proto proběhla včera na Jihlavsku dopravně bezpečností akce, která se tentokrát...

Aktualizováno 16. září 2019, 8:46

Výstavba obchvatu Beranova: Silnice II/602 je už otevřená, linka 12...

pondělí, 16. září 2019, 08:38

Během uplynulého víkendu bylo cestování v Jihlavě náročnější než obvykle. Řidiči museli využít objížďku, a to v souvislosti s...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.