Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jihlavský dopravní podnik koupí deset trolejbusů za 129 milionů, začnou jezdit příští podzim

 
neděle, 15. září 2019, 09:10

Dopravní podnik města Jihlavy koupí deset nových nízkopodlažních trolejbusů v celkové hodnotě skoro 129 milionů korun. Mezi nimi bude sedm takzvaných parciálních trolejbusů, které jsou díky bateriím částečně schopné jezdit i mimo trolejové vedení. V jihlavské MHD by měly začít sloužit příští rok na podzim.

Podnik nakoupí trolejbusy Škoda 32 Tr, smlouvy na dodání podle věstníku veřejných zakázek uzavřel s plzeňskou společností Škoda Electric. Parciální trolejbusy zatím v Jihlavě nejsou. Veřejnost si tento nový typ trolejbusu může prohlédnout 22. září během dne otevřených dveří v městském podniku. „Návštěvníci si budou moci trolejbus Škoda 32 Tr detailně prozkoumat i zevnitř,“ uvedl výkonný ředitel podniku Radim Rovner.

Trolejbusy v Jihlavě slouží od roku 1948, trolejovou trať má radnice nyní v plánu prodloužit o více než pět kilometrů směrem do průmyslové zóny. Městský podnik měl na konci minulého roku podle výroční zprávy 29 trolejbusů a 40 autobusů, část autobusů je poháněná stlačeným zemním plynem (CNG). Na trolejbusových linkách jeho vozy vloni najely 1,483 milionu kilometrů a na autobusových 1,575 milionu kilometrů. V součtu jihlavská MHD v roce 2018 přepravila 15,465 milionu lidí.

 

Napsal(a) ČTK | Foto Dalibor Mašek

Štítky ČR, EU, MHD, Jihlava

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 13. září 2019, 11:02

Linky B, C a 12 dnes nabírají zpoždění. Kvůli frézování vozovky na...

pátek, 13. září 2019, 10:01

Pokud dnes dopoledne budete chtít cestovat linkami B, C a 12, pak se musíte obrnit trpělivostí. Podle aktuálních informací...

VIDEO: Výstavba obchvatu Velkého Beranova z ptačí perspektivy. Zatím...

čtvrtek, 12. září 2019, 17:18

Už sedmý měsíc pokračuje výstavba obchvatu Velkého Beranova a Nových Domků. Práce jdou zatím podle stanoveného harmonogramu. Nový...

Aktualizováno 12. září 2019, 11:06

U Markvartic hoří kamion, doprava mezi Jihlavou a Znojmem je řízena...

čtvrtek, 12. září 2019, 07:50

Dopravu na z Jihlavy na Znojmo dnes ráno výrazně komplikuje požár kamionu u Markvartic. Jeho řidič převážel klády dřeva. Při...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.