Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Výstavba obchvatu Velkého Beranova z ptačí perspektivy. Zatím jde vše podle plánu

 
čtvrtek, 12. září 2019, 17:18

Už sedmý měsíc pokračuje výstavba obchvatu Velkého Beranova a Nových Domků. Práce jdou zatím podle stanoveného harmonogramu. Nový obchvat by měl řidičům začít sloužit v listopadu 2020.

Základní údaje o stavbě
Název projektu: II/353 Velký Beranov – obchvat Investor: Kraj Vysočina
Zhotovitel: sdružení společností Eurovia CS a Colas CZ
Doba realizace: březen 2019 – červen 2021
Termín zprovoznění: od listopadu 2020
Celkové náklady: 800 mil. Kč
Výše dotace: 535 mil. Kč (Integrovaný regionální operační program)

Jedna z největších krajských silničních staveb, která bude měřit 4,3 kilometru a vyjde přibližně na 800 milionů korun, začala v březnu letošního roku. Zahrnuje pět mostních objektů a okružní křižovatku.


Ve Velkém Beranově začala v pátek stavba obchvatu, stát bude 800 milionů

sobota, 2. března 2019, 12:46Doprava
 

U Velkého Beranova na Jihlavsku kraj zahájil stavbu obchvatu, aby z obce odvedl hustou tranzitní dopravu. Celkové náklady spojené s vybudováním 4,2 kilometru nové silnice II. třídy s pěti mosty a okružní křižovatkou budou kolem 800 milionů korun.

 

Nový obchvat je realizován s pomocí evropské dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

Podívejte se na video z ptačí perspektivy.


Řidiče v Jihlavě čekají hned dvě dopravní omezení. Platit začnou už od tohoto pátku

pondělí, 9. září 2019, 17:43Doprava
 

Řidiči se s blížícím podzimem musí připravit na další dopravní omezení. Tentokrát se bude týkat frekventované silnice z Jihlavy do Velkého Beranova. Ta bude od 14. do 16. září zcela uzavřená.

 

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Kraj Vysočina
 


 

Kam dál?

Aktualizováno 12. září 2019, 11:06

U Markvartic hoří kamion, doprava mezi Jihlavou a Znojmem je řízena...

čtvrtek, 12. září 2019, 07:50

Dopravu na z Jihlavy na Znojmo dnes ráno výrazně komplikuje požár kamionu u Markvartic. Jeho řidič převážel klády dřeva. Při...

Konec omezení. Přes dálniční most u Velkého Meziříčí se opět jezdí...

úterý, 10. září 2019, 08:52

Po dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí se jezdí dvěma jízdními pruhy v každém směru. Skončilo omezení, kdy byl průjezdný...

Řidiče v Jihlavě čekají hned dvě dopravní omezení. Platit začnou už...

pondělí, 9. září 2019, 17:43

Řidiči se s blížícím podzimem musí připravit na další dopravní omezení. Tentokrát se bude týkat frekventované silnice z Jihlavy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.