Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Konec omezení. Přes dálniční most u Velkého Meziříčí se opět jezdí čtyřmi pruhy

 
úterý, 10. září 2019, 08:52

Po dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí se jezdí dvěma jízdními pruhy v každém směru. Skončilo omezení, kdy byl průjezdný jen jeden jízdní pruh pro každý směr. Provoz je plynulý, řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

Provoz na dva pruhy byl omezen v pondělí. Bylo nutné upravit dopravní značení, které 70 dnů navádělo řidiče kvůli modernizaci mostu jen na jednu jeho polovinu. ŘSD původně oznámilo, že do režimu dva plus dva pruhy se most vrátí dnes dopoledne. „Práce ale skončily dřív, už v noci," řekl Jan Rýdl.

Most, který se na 144. kilometru D1 klene přes údolí řeky Oslavy, je nejvyšším mostem na dálnici. Je dlouhý 425 metrů, vysoký 77,5 metru a široký 29,5 metru. Jde vlastně o dva souběžné ocelové mosty, jeden pro každý směr dálnice. V době svářecích prací na jednom z mostů musela být doprava svedena na most druhý, aby vibrace z dopravy nebránily kvalitně provedenému svařování. Po modernizaci bude mít most zesílenou hlavní nosnou konstrukci a bude v každém směru o 75 centimetrů širší.

Úsek dálnice mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí opravuje firma Metrostav. Práce má dokončit do dubna 2021. Náklady jsou 1,58 miliardy korun bez daně. Letošní práce skončí podle Rýdla před 15. listopadem. „Celou dálnici vyklidíme od veškeré práce a necháme ji v plné šíři a plné rychlosti. To je základem pro bezpečnou zimní údržbu," řekl. Jen na Vysočině nyní ŘSD modernizuje dálnici na čtyřech úsecích.

Napsal(a) ČTK | Foto mapio.net
 


 

Kam dál?

Řidiče v Jihlavě čekají hned dvě dopravní omezení. Platit začnou už...

pondělí, 9. září 2019, 17:43

Řidiči se s blížícím podzimem musí připravit na další dopravní omezení. Tentokrát se bude týkat frekventované silnice z Jihlavy...

Po dálničním mostě u Velkého Meziříčí se bude v pondělí a úterý...

neděle, 8. září 2019, 18:18

Provoz na dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí na Žďársku bude od noci omezený jen na jeden jízdní pruh každým směrem....

Dneškem začínají opravy dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem

sobota, 7. září 2019, 12:38

Změnami dopravního značení dnes začíná rekonstrukce asi osmikilometrového úseku dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Podle...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.