Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Jihlavě čekají hned dvě dopravní omezení. Platit začnou už od tohoto pátku

 
pondělí, 9. září 2019, 17:43

Řidiči se s blížícím podzimem musí připravit na další dopravní omezení. Tentokrát se bude týkat frekventované silnice z Jihlavy do Velkého Beranova. Ta bude od 14. do 16. září zcela uzavřená.

Omezení však lze očekávat již 13. září, kdy budou na úseku řídit dopravu semafory, které zde zůstanou i po 16. září, a to až do 31. října.

Uzavírka se bude týkat i městské hromadné dopravy, stejně jako linkových autobusů, a to následovně:
- Po dobu uzavírky se přemístí dopravní obsluha zastávek Hradební, Brněnský kopec, Helenín zastávka, Helenín a Na Člunku na stávající zastávku Autobusové nádraží 
- Po dobu uzavírky se přemístí dopravní obsluha zastávek Velký Beranov – Nové Domky na stávající zastávku Velký Beranov.

„Celkem 655 metrů silnice bude uzavřeno kvůli stavbě jihovýchodního obchvatu. Investorem stavby je Kraj Vysočina, odbor dopravy Magistrátu města Jihlavy uzavírku povolil a poté o ní informoval,“ vysvětluje Aneta Hrdličková, mluvčí jihlavské radnice.

Na dálnici i bez známky 

Řidiči, kteří budou uvedenou silnici chtít využít, budou muset jet po objízdné trase. Ta povede přes dálnici D1. Šoféři kteří nemají dálniční známku, se nemusí bát. Mezi exity 112 a 119 bude možné jezdit do konce října bez zpoplatnění.


Nakonec se zpožděním. Rozšíření Hradební ulice o BUS pruh bude dokončeno nejdříve v září

úterý, 18. června 2019, 13:15Doprava
 

Optimistické předpoklady se nepotvrdily. Ještě před čtrnácti dny se zdálo, že rekonstrukce kanalizace pod vznikajícím BUS pruhem plánovaný termín rozšíření silnice Hradební ulici nijak neovlivní. Nyní však vyšlo najevo, že dokončení stavebních...

 

To však není jediné omezení, na které se musí řidiči v krajském městě připravit. „Další uzavírka, která se však týká jen nákladních aut nad 3,5 tuny, začne 13. září platit také na ulici Hradební. Rozšíření vozovky se blíží ke konci, a tak je nutno během posledního měsíce položit na silnici nový asfalt,“ dodává Hrdličková. Objízdná trasa pro nákladní vozy je stanovena přes ulici Brněnskou, Okružní a Jiráskovu.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Po dálničním mostě u Velkého Meziříčí se bude v pondělí a úterý...

neděle, 8. září 2019, 18:18

Provoz na dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí na Žďársku bude od noci omezený jen na jeden jízdní pruh každým směrem....

Dneškem začínají opravy dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem

sobota, 7. září 2019, 12:38

Změnami dopravního značení dnes začíná rekonstrukce asi osmikilometrového úseku dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Podle...

Nad silnicí I/38 létal policejní vrtulník. Akce Vrtule odhalila...

pátek, 6. září 2019, 10:24

Policisté ve čtvrtek 5. září kontrolovali v rámci dopravně bezpečnostní akce Vrtule řidiče a celkový provoz na silnici I/38 mezi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.