Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po dálničním mostě u Velkého Meziříčí se bude v pondělí a úterý jezdit jen dvěma pruhy

 
neděle, 8. září 2019, 18:18

Provoz na dálničním mostě Vysočina u Velkého Meziříčí na Žďársku bude od noci omezený jen na jeden jízdní pruh každým směrem. Prozatím jsou průjezdné tři pruhy. Důvodem je změna dopravního značení na mostě, který se v rámci modernizace dálnice D1 rozšiřuje. Od úterý už by řidiči měli mít k dispozici dva jízdní pruhy každým směrem.

„Předpokládám, že okolo půlnoci se začne pracovat na změně dopravního režimu. Končíme práce, které to omezovaly na dva plus jeden jízdní pruh. Nicméně uvedení do finální fáze nám bude trvat 20 až 30 hodin,“ řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl. V pondělí bude provoz na mostě jen dvěma pruhy. „A v úterý, předpokládám, že v nějakém brzkém dopoledni, se pojede dva plus dva pruhy,“ dodal.

Most, který se na 144. kilometru D1 klene přes údolí řeky Oslavy, je nejvyšším mostem na dálnici. Je dlouhý 425 metrů, vysoký 77,5 metru a široký 29,5 metru. Jde vlastně o dva souběžné ocelové mosty, jeden pro každý směr dálnice. V době svářecích prací na jednom z mostů musela být doprava svedena na most druhý, aby vibrace z dopravy nebránily kvalitně provedenému svařování.

Dopravní omezení, při kterém se jezdí dvěma pruhy v jednom směru a jedním pruhem ve směru opačném, začalo platit na konci června. Od té doby stáli řidiči u mostu pravidelně v kolonách. Doprava byla svedena jen na polovinu mostu do pruhu směřujícího na Prahu.

Po modernizaci bude mít most zesílenou hlavní nosnou konstrukci a bude v každém směru o 75 centimetrů širší.

Úsek dálnice mezi exity 141 a 146 u Velkého Meziříčí opravuje firma Metrostav. Práce má dokončit do dubna 2021. Náklady jsou 1,58 miliardy Kč bez daně.

 

Napsal(a) ČTK | Foto mapio.net
 


 

Kam dál?

Dneškem začínají opravy dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem

sobota, 7. září 2019, 12:38

Změnami dopravního značení dnes začíná rekonstrukce asi osmikilometrového úseku dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Podle...

Nad silnicí I/38 létal policejní vrtulník. Akce Vrtule odhalila...

pátek, 6. září 2019, 10:24

Policisté ve čtvrtek 5. září kontrolovali v rámci dopravně bezpečnostní akce Vrtule řidiče a celkový provoz na silnici I/38 mezi...

U chystaného dopravního terminálu v Jihlavě úřady posoudí dopady na...

čtvrtek, 5. září 2019, 18:20

U připravovaného dopravního terminálu v Jihlavě posoudí úřady možný dopad na okolí. Terminál plánovaný v místě městského...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.