Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Dneškem začínají opravy dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem

 
sobota, 7. září 2019, 12:38

Změnami dopravního značení dnes začíná rekonstrukce asi osmikilometrového úseku dálnice D1 mezi Koberovicemi a Humpolcem. Podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jana Rýdla se bude do konce letošního roku jezdit s omezeními na obou polovinách dálnice. Práce za 1,097 miliardy korun bude provádět společnost Eurovia CS. Hotovo má být v listopadu 2021.

„Dálnici musíme nejdřív lokálně opravit a rozšířit, aby v budoucnu jedna její polovina unesla provoz dva plus dva jízdní pruhy jen na jedné polovině," řekl Jan Rýdl. Omezení se v upravovaném úseku bude průběžně měnit podle postupu lokálních oprav.


Na D1 začnou opravy mezi Koberovicemi a Humpolcem. Úsek měří devět kilometrů

středa, 4. září 2019, 19:40Doprava
 

Na dálnici D1 zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o víkendu modernizaci téměř devítikilometrového úseku mezi Koberovicemi a Humpolcem. Zakázku za 1,097 miliardy korun bez daně bude stavební firma Eurovia CS provádět do listopadu 2021, dnes...

 

Součástí rekonstrukce tohoto dálničního úseku bude přestavba dvou nadjezdů, které jsou na 83,8 kilometru a na 88,4 kilometru. Opravy se budou týkat také mimoúrovňových křižovatek, inženýrských sítí a odvodnění. Asfaltový povrch dálnice nahradí cementobetonový.

Na dálnici D1 je opraveno 90 kilometrů. Na dalších 61 kilometrech stavbaři pracují. Na poslední desetikilometrový úsek mezi exity 168 Devět křížů a 178 Ostrovačice ŘSD vybírá dodavatele.

Napsal(a) ČTK | Foto Drbna
 


 

Kam dál?

Nad silnicí I/38 létal policejní vrtulník. Akce Vrtule odhalila...

pátek, 6. září 2019, 10:24

Policisté ve čtvrtek 5. září kontrolovali v rámci dopravně bezpečnostní akce Vrtule řidiče a celkový provoz na silnici I/38 mezi...

U chystaného dopravního terminálu v Jihlavě úřady posoudí dopady na...

čtvrtek, 5. září 2019, 18:20

U připravovaného dopravního terminálu v Jihlavě posoudí úřady možný dopad na okolí. Terminál plánovaný v místě městského...

Na D1 začnou opravy mezi Koberovicemi a Humpolcem. Úsek měří devět...

středa, 4. září 2019, 19:40

Na dálnici D1 zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o víkendu modernizaci téměř devítikilometrového úseku mezi Koberovicemi a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.