Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nad silnicí I/38 létal policejní vrtulník. Akce Vrtule odhalila hlavně nesprávná předjíždění

 
pátek, 6. září 2019, 10:24

Policisté ve čtvrtek 5. září kontrolovali v rámci dopravně bezpečnostní akce Vrtule řidiče a celkový provoz na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem. Do akce se zapojilo šest policejních hlídek a také policejní vrtulník.

„Cílem akce bylo reagovat zvýšeným dohledem na negativní vývoj dopravní nehodovosti a přísně postihovat chování řidičů, kteří nerespektují zákonná ustavení zákona o provozu na pozemních komunikacích,“ uvedla Dana Čírtková, mluvčí policistů.

Policisté v rámci akce kontrolovali chování řidičů na silnici I/38 mezi Havlíčkovým Brodem a Golčovým Jeníkovem. Právě na této silnici je poměrně silný provoz a často zde dochází k vážným dopravním nehodám. Například před nedávnem - v pondělí 26. srpna - zde při hromadné nehodě čtyř vozidel zemřeli dva lidé.


Hromadná tragická nehoda u Radostína: Dva mrtví, tři lidé se těžce zranili

pondělí, 26. srpna 2019, 09:35Krimi
 
Aktualizováno 26. srpna 2019, 16:10

Nehoda hned několika vozidel, která má fatální následky, se stala dnes ráno po půl osmé na silnici I/38 u Radostína na Havlíčkobrodsku. Dva lidé přišli o život, další tři se těžce zranili.

 

„I když vyšetřování této tragické nehody nebylo ze strany kriminalistů ještě ukončeno, s největší pravděpodobností na vině této nehody je nesprávné předjíždění ze strany řidiče osobního vozidla,“ dodala k tragédii Čírtková.

Vrtule, jak byla čtvrteční akce nazvaná, se konala od 9:00 do 11:00. I když byly hlídky viditelně u silnice ve vozidlech v barvách Policie ČR, a tím měla akce také preventivní charakter, přesto policisté zjistili celkem dvanáct přestupků, které vyřídili uložením pokuty v příkazním řízení na místě.

„Z tohoto počtu se ve čtyřech případech jednalo o nesprávné přejíždění. Podobné akce budou pokračovat i na jiných místech našeho kraje,“ dodala závěrem policejní mluvčí.

Vizitka autora

 

Lenka Dvořáková

redaktorka portálu Jihlavská Drbna

kontakt: redakce@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Policie ČR
 


 

Kam dál?

U chystaného dopravního terminálu v Jihlavě úřady posoudí dopady na...

čtvrtek, 5. září 2019, 18:20

U připravovaného dopravního terminálu v Jihlavě posoudí úřady možný dopad na okolí. Terminál plánovaný v místě městského...

Na D1 začnou opravy mezi Koberovicemi a Humpolcem. Úsek měří devět...

středa, 4. září 2019, 19:40

Na dálnici D1 zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o víkendu modernizaci téměř devítikilometrového úseku mezi Koberovicemi a...

Radary měří rychlost na čtyřech opravovaných úsecích D1

pondělí, 2. září 2019, 16:49

Na dalších dvou opravovaných úsecích dálnice D1 měří od dnešního dne povolenou rychlost radary. Zařízení jsou mezi Humpolcem a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.