Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

U chystaného dopravního terminálu v Jihlavě úřady posoudí dopady na okolí

 
čtvrtek, 5. září 2019, 18:20

U připravovaného dopravního terminálu v Jihlavě posoudí úřady možný dopad na okolí. Terminál plánovaný v místě městského vlakového nádraží by měl vlakovou dopravu propojit s linkovými autobusy a MHD. Přestavbu bude z části platit město, další investice zajistí Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Jak vyplývá z informačního systému EIA, město teď nechalo prověřit možné dopady záměru na životní prostředí.

Krajský odbor životního prostředí podle zveřejněných materiálů očekává do 4. října od samospráv, dotčených úřadů i veřejnosti vyjádření k tomu, zda je nutné vlivy tohoto záměru na životní prostředí posuzovat podle zákona o EIA.

Architektonickou studii dlouho připravovaného terminálu představilo minulé vedení radnice loni v dubnu. Město chtělo na své stavby v tomto projektu původně využít okolo 100 milionů z evropských fondů. Kvůli obavám, že by dotaci v tomto programovém období Jihlava na terminál nestihla vyčerpat, letos zastupitelé města rozhodli o tom, že tyto peníze využijí na jiné městské projekty. Na terminál chce město žádat o dotace v příštím evropském programu, který má fungovat od roku 2021.

„My jsme k tomu přesunu sáhli z toho důvodu, abychom měli jistotu, že opravdu budeme schopni ty peníze vyčerpat," řekl dnes náměstek primátorky Petr Laštovička (ODS). Jinak se podle něj nic nemění, příprava stavby dopravního terminálu pokračuje. "Projektujeme, máme plánovací smlouvu se SŽDC," řekl.


Přípravu centrálního dopravního terminálu v Jihlavě zdržel výběr projektanta

neděle, 9. června 2019, 17:07Doprava
 

Jihlava bude hledat jiné využití pro zhruba 100 milionů korun z evropských fondů, které měla dostat na vytvoření centrálního dopravního terminálu v místě městského vlakového nádraží. Nechce o peníze přijít v případě, že by se stavbu nepodařilo...

 

SŽDC letos muselo opakovat zadávací řízení na vypracování projektové dokumentace, protože v prvním kole nedostalo nabídky. ČTK to v červnu řekl mluvčí státní organizace Marek Illiaš. Tehdy také uvedl, že zahájení investice v Jihlavě SŽDC předpokládá ve druhé půli roku 2021 a dokončení v polovině roku 2023. Správa železniční dopravní cesty by měla zajistit úpravy kolejiště a stavbu nové výpravní budovy.

Investice SŽDC budou podle náměstka kolem miliardy korun. Další stavby, které by v místě terminálu mělo v několika etapách udělat město, včetně nových silničních propojek, by podle hrubého odhadu mohly být za 400 milionů korun.

Napsal(a) ČTK | Foto Magistrát města Jihlavy
 


 

Kam dál?

Na D1 začnou opravy mezi Koberovicemi a Humpolcem. Úsek měří devět...

středa, 4. září 2019, 19:40

Na dálnici D1 zahájí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) o víkendu modernizaci téměř devítikilometrového úseku mezi Koberovicemi a...

Radary měří rychlost na čtyřech opravovaných úsecích D1

pondělí, 2. září 2019, 16:49

Na dalších dvou opravovaných úsecích dálnice D1 měří od dnešního dne povolenou rychlost radary. Zařízení jsou mezi Humpolcem a...

Vysočinská správa a údržba silnic po 10 letech mění vedení. Jana Míku...

úterý, 27. srpna 2019, 13:11

Do funkce ředitele Krajské správy a údržby silnic Vysočiny byl dnes krajskou radou jmenován Radovan Necid. Už 1. září 2019...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní

Pravidla pro chov psů se pravděpodobně znovu zpřísní. Lidé zřejmě budou muset veterinární správě hlásit chovy tří a více fen. Nyní tato povinnost platí pro chov pěti a více fen. Štěňata bude třeba očipovat. Zpřísnění dnes Sněmovna schválila v novele veterinárního zákona, kterou nyní projedná Senát. Opatření směřují proti takzvaným množírnám, v nichž jsou za nevhodných podmínek chováni psi jen kvůli zisku z prodeje štěňat.

Veterináři mají Tomana o kontrolách jatek informovat do týdne

Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) čeká do týdne sdělení ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda o výsledcích kontrol a přijatých opatřeních kvůli videu, kde je vidět kopání do zvířat na jatkách ve Všeticích. Novinářům to řekl dnes ve Sněmovně. Chování zachycené na záběrech odsoudil a zopakoval, že stát chystá kontrolu všech jatek v Česku. Na případ jako první upozornila Drbna.

Elektronický náramek zatím hlídal 304 lidí, především muže

Elektronické náramky hlídaly do konce letošního září 304 odsouzených či stíhaných lidí, z toho 261 mužů. Ve většině případů je museli nosit domácí vězni, sloužily rovněž jako nahrazení vazby a několikrát také při podmíněném propuštění z vězení. Stanovené podmínky dohledu závažně porušilo zhruba deset procent monitorovaných. Novinářům to dnes řekly ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) a šéfka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.