Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

O měsíc a půl dříve, navíc levněji. Na Horním Kosově se v pondělí otevře nové parkoviště

 
neděle, 25. srpna 2019, 12:25

Mezi ulicemi Vrchlického a Jarní stojí nové parkoviště, v lokalitě Horního Kosova tak přibylo 56 míst. V pondělí 26. srpna se nová stavba otevírá. Oproti předpokladům je tomu o měsíc a půl dříve, navíc za nižší než původní cenu.

Stavba nového parkoviště začala 20. května a byla dokončena už ke konci srpna, což se výrazně nad plán oproti dříve predikované půlce října. „Zhotovitel zvládnul dokončit stavbu o dva měsíce dříve bez jakýchkoliv změněných požadavků na termín ze strany objednatele,“ doplnil Jaroslav Šnajdr, mluvčí jihlavského magistrátu.

PSALI JSME: V pondělí se na Horním Kosově začne budovat parkoviště. Nových 56 míst bude k dispozici v říjnu

Dobrou zprávou je také to, že konečná cena bude z původního rozpočtu 5,6 milionu ponížena o zhruba 280 tisíc na základě konečného zaměření a geometrického plánu. 

Během stavby došlo též k několika technickým úpravám. „Z důvodu nepředpokládaného uložení plynovodního potrubí byla tři parkovací stání situačně upravena oproti původní projektové dokumentaci,“ podotkl Šnajdr.

Z důvodu hluboko uložené kanalizace a komplikovanému napojování odvodnění došlo také ke změně v řešení se zřízením nové páteřní kanalizace, která byla napojena v šachtě stávající kanalizace. Sanací podloží se poté vyřešila špatná únosnost plochy pod parkovištěm.

Slavnostní otevření nového parkoviště je v pondělí 26. sprna v 8 hodin za účasti náměsta primátorky Petra Laštovičky a zhotovitele společnosti Eurovia. 

Vizitka autora

 

Dalibor Mašek

šéfredaktor portálu Jihlavská Drbna

Kontakt: sefredaktor@jihlavskadrbna.cz

Jihlavská Drbna je v pořadí šestým z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Veronika Ježková
 


 

Kam dál?

Řidič, pozor! Na dálnici D1 u Beranova budou o víkendu uzavírky kvůli...

pátek, 23. srpna 2019, 16:51

Na dálnici D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli osazování nosníků nového nadjezdu na 120....

U vstupu na jihlavský urgent přibydou zastávky. Rekonstrukce...

pátek, 23. srpna 2019, 14:17

Obyvatelé jihlavské lokality U Dubu na Vrchlického ulici se tento týden sešli s náměstky primátorky Jihlavy Petrem Laštovičkou a...

Na příjezdu do Třebíče několikakilometrové kolony. Kvůli řidiči,...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 11:13

O velké dopravní problémy v Třebíči se ve středu 21. srpna kolem poledne postaral řidič nákladního auta, který uvízl pod...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.