Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidič, pozor! Na dálnici D1 u Beranova budou o víkendu uzavírky kvůli stavbě nadjezdu

 
pátek, 23. srpna 2019, 16:51

Na dálnici D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli osazování nosníků nového nadjezdu na 120. kilometru. Pracovat se tam bude mezi 23:00 v sobotu a nedělními 6:00, informoval dnes mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký. Kvůli přípravám a dokončovacím pracím budou auta tímto úsekem projíždět v obou směrech jedním jízdním pruhem od sobotního do nedělního poledne.

Dálnici budou policisté v noci na neděli uzavírat pětkrát ve směru na Brno a pětkrát směrem na Prahu. Provoz by měli přerušovat vždy nejvýše na 15 minut. Objízdné trasy nebyly stanoveny. „Provoz ze soboty na neděli je minimální, auta tam vždycky počkají," uvedl mluvčí Jan Studecký.

Přestavba nadjezdu je součástí rekonstrukce dálnice mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, která začala letos v dubnu. Zakázku za 1,888 miliardy korun bez daně od ŘSD dostaly firmy Strabag, Metrostav a Eurovia CS. Opravy těchto 14,7 kilometru D1 mají skončit do listopadu 2021.

Napsal(a) ČTK | Foto Drbna
 


 

Kam dál?

U vstupu na jihlavský urgent přibydou zastávky. Rekonstrukce...

pátek, 23. srpna 2019, 14:17

Obyvatelé jihlavské lokality U Dubu na Vrchlického ulici se tento týden sešli s náměstky primátorky Jihlavy Petrem Laštovičkou a...

Na příjezdu do Třebíče několikakilometrové kolony. Kvůli řidiči,...

čtvrtek, 22. srpna 2019, 11:13

O velké dopravní problémy v Třebíči se ve středu 21. srpna kolem poledne postaral řidič nákladního auta, který uvízl pod...

Cestování na D1 brzy ráno komplikovaly tři dopravní nehody. Naštěstí...

středa, 21. srpna 2019, 08:35

Řidičům na dálnici D1 dnes ráno jejich cestování komplikovaly hned tři dopravní nehody. Během nich se naštěstí nikdo nezranil.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Babiš uvedl, že by nepřijal abolici, debata o tom je nesmyslná

Premiér Andrej Babiš (ANO) zopakoval, že by nepřijal abolici, tedy prezidentské zastavení svého trestního stíhání. Prezident Miloš Zeman tento týden uvedl, že by premiérovi abolici udělil v případě, že by nejvyšší státní zástupce rozhodl o obnovení Babišova trestního stíhání kvůli farmě Čapí hnízdo. Babiš pokládá nastolování úvah o abolici za nesmyslné v situaci, kdy pražské městské státní zastupitelství pravomocně rozhodlo o zastavení jeho stíhání.

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.